GRY
 
 

Tajemnice historii pisma w Muzeum Zabawek i Zabawy

20-21.04.2012r., Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na spotkanie warsztatowe o historii pisma.

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach
Zajęcia poprowadzi Tadeusz Grajpel, gość Muzeum Zabawek i Zabawy – sfragistyk, heraldyk, znawca dawnej sztuki drukarskiej, założyciel Pracowni badań i edukacji historycznej.
Warsztaty przeznaczone są dla grup zorganizowanych (20 kwietnia) oraz dla indywidualnych gości Muzeum (21 kwietnia). Zajęcia mogą być przeznaczone dla różnych grup wiekowych, zakres przekazywanej wiedzy będzie dostosowany do wieku uczestników.

Tematem jest historia pisma od starożytności do czasów współczesnych.  W trakcie spotkania uczestnicy będą pracować nad własnym piktogramem (pismem obrazkowym) oraz drukiem w historyczny sposób. Tadeusz Grajpel przedstawi ewolucję pisma, historię liternictwa, natomiast uczestnicy samodzielnie zweryfikują prawdziwość hasła „Gutenberg” ( zamieszczonego w Wolnej encyklopedii w Internecie)
 z historią. W sposób warsztatowy przekonamy się, jak kiedyś działała drukarnia i jakie zmiany techniczne pojawiały się przez wieki. Specjalnie dla uczestników warsztatów powstanie historyczna drukarnia w Muzeum, prowadzący  będzie w stroju z epoki.
 
Cel spotkania:
Uczestnicy doceniają znaczenie pisma i alfabetu dla ludzkości, potrafią krytycznie weryfikować definicje z Wikipedii, doceniają znaczenie książek
 i czytelnictwa w kulturze.
(dla przedszkolaków, zajęcia mają na celu kształtowanie gotowości do nauki czytania i pisania).
W trakcie wizyty Tadeusza Grajpla w Muzeum Zabawek i Zabawy zostanie ogłoszony konkurs na własnoręcznie zdobioną książkę, uczestnicy warsztatów zdobędą wiedzę i umiejętności, które pozwolą tworzyć własne projekty.
 
Koszt udziału w zajęciach to tylko 8,- zł od osoby.
Spotkanie dla grup zorganizowanych potrwa 2 godziny lekcyjne (1,5 h).
Konieczna wcześniejsza rezerwacja pod nr tel.: 41 34 337 15

MUZEUM ZABAWEK I ZABAWY
25 – 367 Kielce,
pl. Wolności 2,
tel.: 41 34 440 78, 041 34 337 00,
fax: 41 34 448 19
e-mail: poczta@muzeumzabawek.eu
Rezerwacja tel. 41 343 37 06
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj