GRY
 
 

Tajemnicza choroba, która atakuje po zmroku. Lekarze są bezradni!

W dzień zdrowi, aktywni chłopcy, po zmroku przestają się ruszać!

Nieznana choroba chłopców
fot. B.K. BANGASH / AP Photo
Choroba tych braci stanowi dla lekarzy zagadkę. Chłopcy po zachodzie słońca stają się wręcz sparaliżowani!

Abdul Rasheed (9 lat) i Shoaib Ahmed (13 lat) mieszkają w Pakistanie. Na pierwszy rzut oka wydają się zdrowymi dziećmi. W dzień bawią się jak rówieśnicy. Po zmroku zaś przechodzą w stan wegetatywny, nie są w stanie samodzielnie jeść, ani wstać z łóżka. Wraz z nadejściem poranku, znów "budzą" się do życia. 

Rodzice chłopców mają jeszcze dwójkę zdrowych dzieci. Dopatrywali się oni związku między światłem słonecznym a chorobą dzieci. Zwykli mówić o synach, że "czerpią energię ze słońca". Media okrzyknęły ich "słonecznymi dziećmi". Lekarze podważają tę teorię, ponieważ dzieci zachowują się normalnie nawet w pomieszczeniach pozbawionych światła słonecznego (oczywiście, o ile jest wtedy dzień). 

- Ten przypadek stanowi dla nas niezwykłe wyzwanie – oświadczył Javed Akram, doktor medycyny z Instytutu Nauk Medycznych w Islamabadzie.

Trwają badania krwi chłopców oraz analiza otoczenia, w którym mieszkają (pobrano też próbki gleby i powietrza). Liczymy, że specjalistom uda się rozwikłać zagadkę tajemniczej choroby chłopców.

Zobacz też: Ten niezwykły chłopiec cierpi na polidaktylię. W sumie ma aż... 31 palców!
 
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (1 ocena)

4.0
Więcej:
Doładuj
Przeładuj