GRY
 
 

Tak nie wolno podnosić dzieci! Sprawdź, czy tego nie robisz

Nigdy więcej nie podnoś tak dziecka. Ta metoda może być niebezpieczna.

Tak nie podnoś dziecka
fot. fotolia
Choć świadomie nie chcemy wyrządzić dziecku krzywdy, czasem przez brak wiedzy możemy to zrobić. Noworodek wydaje nam się bardzo „kruchy” i delikatny, dlatego tak ważny jest sposób, w jaki go podnosimy. Większość z nas wie, że musimy zwrócić szczególną uwagę na podtrzymanie główki i tułowia niemowlęcia. Czasem jednak, gdy dziecko zacznie wyciągać do nas rączki, a my pozwalamy mu złapać nas za palce, zdarza się, że zaczynamy w ten sposób podnosić dziecko. Ta metoda może być niebezpieczna. 
 

Widziałaś, jak lekarz podnosił w ten sposób twoje maleństwo? Zarówno lekarz neonatolog, jak i pediatra podczas wizyty kontrolnej podnoszą niemowlę do pozycji siedzącej (choć dziecko jeszcze samo nie trzyma główki), by sprawdzić, czy mięśnie dziecka pracują prawidłowo. Nie powinniśmy powtarzać tego w domu. Jeśli masz wątpliwości co do prawidłowego napięcia mięśniowego dziecka, skontaktuj się z neurologiem lub rehabilitantem. Przeczytaj więcej o przyczynach podciągania niemowlaka za rączki przez lekarzy.

Tak powinnaś podnosić noworodka, by zapobiec wadzie postawy!
 
Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!
Doładuj
Przeładuj