zaburzenia odżywiania u dzieci
fot. Adobe Stock / Facebook

Tak wygląda modelka „PLUS SIZE”. Dorota Zawadzka: to dlatego dzieci mają zaburzenia odżywiania!

Dorota Zawadzka pokazała szokujące kadry z pokazu mody: kobieta, której BMI wskazuje na niedowagę, nazywana jest w branży modelką plus size! Zdaniem Superniani to kult fałszywego piękna. Zachwycanie się niezdrową, przesadnie chudą sylwetką w mediach to prosta droga do wywołania zaburzeń odżywiania u dziewczynek i nastolatek.
Magdalena Drab
zaburzenia odżywiania u dzieci
fot. Adobe Stock / Facebook
Dorota Zawadzka jest załamana przekazem, jaki płynie z mediów do dzieci, a zwłaszcza do dziewczynek. Modelki na pokazach mody są zwykle bardzo chude, a tymczasem postrzega się je jako... kobiety plus size! 

Modelka plus size z niedowagą. Dorota Zawadzka ostrzega

Dlaczego Barbara Palvin jest nazywana pierwszą modelką plus size na pokazach Victoria’s Secret? Być może dlatego, że ma szerokie biodra i wyraźnie kobiece kształty. Tak naprawdę jednak jej BMI wskazuje na niedowagę. Dorota Zawadzka dokładnie to obliczyła:

„Modelka Barbara Palvin ma 175 [cm wzrostu] i 55 kg... Ma więc niedowagę, bo BMI 17,9 (wg BMI waga prawidłowa to 57 kg)” – napisała na Facebooku. I dodała, że świat oszalał.

To rzeczywiście skandal, by normalnie wyglądającą kobietę, która dla zdrowia powinna jeszcze trochę przytyć, nazywa się puszystą. Jak mają się czuć kobiety o naprawdę bujnych kształtach? I dziewczynki, które dopiero uczą się akceptować swoje ciało? Dorota Zawadzka nie ma wątpliwości, że tak zafałszowany medialny przekaz na temat ideału piękna to bezpośrednia przyczyna kompleksów, a także bulimii i anoreksji u dzieci i starszych nastolatek (już przedszkolaki mówią o diecie!).

„A potem załamujemy ręce, bo nastolatki mają zaburzenia odżywiania” – podsumowała Superniania.

Warto przy tym podkreślić, że media to jedno, a rodzina i wychowanie to drugie. Kto z ręką na sercu przyzna, że nigdy nie powiedział córce: „Nie jedz tyle”? Albo nie upominał, że „dziewczynki powinny ładnie wyglądać”? „Rodzina potrafi tak samo ud...ć dziewczynkę jak środowisko szkolne” – mówiła o tym niedawno także Dorota Wellman.

Dlatego reagujmy, gdy widzimy takie niedorzeczności! 


Zobacz też:
Redakcja poleca: Kiedy zrobić test ciążowy najwcześniej?
Na pytanie, kiedy zrobić test ciążowy najwcześniej, nie ma jednoznacznej odpowiedzi – choć testy można robić już 10 dni po zapłodnieniu, to nawet pozytywny wynik nie będzie oznaczać, że ciąża przetrwa parę kolejnych dni. Aby wiarygodnie potwierdzić ciążę, trzeba wstrzymać się nawet dłużej niż 2 tygodnie od zapłodnienia.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy