Podwójna ciąża bliźniacza zdarza się raz na kilkaset przypadków
fot. AdobeStock

Taka ciąża zdarza się raz na 700 tys. razy! Przyszła mama płakała ze szczęścia i paniki

Zaskoczenia nie krył też lekarz prowadzący. Wykonał USG kilkukrotnie, żeby potwierdzić diagnozę, bo zupełnie nie mógł w nią uwierzyć.
Milena Oszczepalińska
Podwójna ciąża bliźniacza zdarza się raz na kilkaset przypadków
fot. AdobeStock
Ciąża bliźniacza bywa zaskoczeniem dla przyszłej mamy, ale podwójna ciąża bliźniacza jest już szokiem. Takie przypadki zdarzają się raz na 700 tysięcy razy. Gina Shelton z Telford w Shropshire w zachodniej Anglii przyznała, że gdy dowiedziała się, że po raz drugi nosi w sobie nie jedno, ale dwoje dzieci, płakała ze szczęścia i paniki.

Radość po sprawdzeniu wyniku testu ciążowego

Gina Shelton i Olie Lloyd, para z zachodniej Anglii, bardzo się ucieszyła na wieść o trzeciej ciąży. Byli już rodzicami sześcioletniej Phoebe i trzyletnich bliźniaczek – Niamh i Esme. Nie przypuszczali jednak, że w trzeciej ciąży zostaną pobłogosławieni równie hojnie, jak w drugiej. Zdziwienia nie krył nawet sam lekarz prowadzący, który zdecydował się na kilkukrotne powtórzenie badania USG, bo nie mógł uwierzyć, że Gina znów spodziewa się bliźniaków.

W wywiadzie dla Daily Mail Gina przyznała: „Kiedy się dowiedzieliśmy, płakaliśmy ze szczęścia i paniki, ponieważ w tym czasie mieszkaliśmy w mieszkaniu z dwiema sypialniami, a Olie właśnie budował nasz dom”.
Redakcja poleca: SENNIK: ciąża. Co oznacza sen o ciąży?
Sennik: ciąża najczęściej pojawia się w snach przyszłych mam, ale nie jest to regułą. Jeśli zastanawiasz się, jak rozumieć sny o ciąży, co symbolizuje ciąża w marzeniach sennych i czym różni się znaczenie snu o ciąży własnej i czyjejś, sprawdź, jak interpretuje to sennik.

Taka ciąża to cud

Dwie bliźniacze ciąże u jednej kobiety traktowane są niemal jak cud. Ich prawdopodobieństwo jest naprawdę niewielkie, wynosi 1 do 700 tysięcy ciąż. Co ciekawe, generalnie prawdopodobieństwo wystąpienia ciąży bliźniaczej jest o wiele mniejsze niż ciąży pojedynczej i częściej zdarza się w rodzinach, gdzie wcześniej również rodziły się bliźnięta. Natomiast ani w rodzinie Giny, ani jej partnera, wcześniej nie było podobnych przypadków. Tym bardziej zaskakujące jest, że im zdarzyło się to dwukrotnie. Za każdym razem do poczęcia dochodziło drogą naturalną.

Rodzina jedna na milion

Kilka miesięcy po usłyszeniu tej zaskakującej nowiny o kolejnych bliźniętach, Gina, Olie i dziewczynki powitali na świecie parę chłopców, którzy otrzymali imiona Arlo i Alby. „Przebijamy się przez tysiące pieluszek i musieliśmy kupić siedmioosobowy samochód, ale moja rodzina jest jedna na milion” – powiedziała szczęśliwa Gina.

Ginę, Olie i ich gromadkę możecie obserwować na Instagramie. Rodzina ma już 136 tysięcy followersów.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Gina (@multiple_twin_mum_plus1)


Źródło: zycie.news

Zobacz też: 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy