19-letnia mama urodziła identyczne trojaczki
fot. Providence Health&Services

Taka ciąża zdarza się raz na milion!

19-letnia mama nie sądziła, że jej ciąża będzie tak wyjątkowa. "To zdarza się mniej więcej raz na milion" – mówią lekarze.
Hanna Szczesiak
19-letnia mama urodziła identyczne trojaczki
fot. Providence Health&Services
19-letnia Amber i jej chłopak Logan nie sądzili, że wzbudzą takie zainteresowanie. To dlatego, że 1. sierpnia powitali na świecie trzy identyczne dziewczynki – a to zdarza się naprawdę rzadko.

Naturalnie poczęte identyczne trojaczki

Dziewczynki urodziły się przez cesarskie cięcie w 34. tygodniu ciąży. Są zdrowe i samodzielnie oddychają, jednak nie są na tyle silne, żeby samodzielnie jeść. Lekarze przewidują, że za kilka tygodni będą mogły pojechać z rodzicami do domu.

"Nigdy nie widziałem takich trojaczków, chociaż mnóstwo razy widziałem identyczne bliźnięta i jednego innego maluszka" – przyznał lekarz prowadzący ciążę Amber. Takie przypadki zdarzają się głównie wśród par korzystających z metody zapłodnienia in vitro. Ciąża Amber jest przez to jeszcze bardziej wyjątkowa!Siostra Logana, widząc, jakim szczęściarzem jest jej brat, kupiła mu kupon totolotka. "Niestety nie wygrałem, ale nie wydałem na kupon żadnych pieniędzy, więc nie ma tego złego" – powiedział Logan. Identyczne trojaczki to zdecydowanie więcej niż wygrana na loterii! :)

Gratulujemy młodym rodzicom!

Czytaj także: Pierwsze na świecie nieidentyczne czworaczki bez udziału in vitro

źródło: today.com
Redakcja poleca: Dziecko chodzi na palcach – czy to norma, czy zaburzenie? [WIDEO]
Przyczyn, dlaczego dziecko chodzi na palcach, może być wiele – od niegroźnych po powody chorobowe, np. porażenie mózgowe lub obciążenia genetyczne. Chodzenie na palcach u dziecka wymaga konsultacji ze specjalistą, aby w razie potrzeby wdrożyć leczenie.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 12 głosy

Zobacz także

Popularne tematy