szkolne-obiady-dla-dzieci-z-calego-swiata
fot. Sweetgreen.com/kolaż Babyonline.pl

Takie obiady szkolne jedzą dzieci w innych krajach! A w Polsce?

W sieci można znaleźć filmik, na którym prezentowane są szkolne lunche dla dzieci z różnych krajów. Na sam ich widok cieknie ślinka! Można się nimi zainspirować w Polsce, ale czy przypadkiem gdzieś nie tkwi haczyk? Sprawdzamy.
Weronika Zagojska
szkolne-obiady-dla-dzieci-z-calego-swiata
fot. Sweetgreen.com/kolaż Babyonline.pl

Smakowite obiadki szkolne z innych krajów. Mniam!

Jak wyglądają szkolne obiadki dla dzieci w innych krajach? Zdziwicie się! Wyjątkowo smakowicie. Najpierw zobaczcie film:
 

I co wy na to? A co polskie dzieci dostają w szkole na lunch lub na obiad? :) Filmik pokazuje rewelacyjnie wręcz wyglądające obiady ze szkolnych stołówek całego świata w opozycji do niezdrowych i ubogich obiadów amerykańskich. No cóż, Ameryka słynie z umiłowania do niezdrowej żywności... Czy tak rzeczywiście wyglądają  szkolne posiłki w innych krajach? Niestety - muszę was zmartwić – nie. Filmik promuje Sweetgreen – restaurację, która prowadzi także warsztaty edukacyjne o zdrowym odżywianiu w szkołach. Ot i cała tajemnica przepysznych obiadków szkolnych rozwiązana...

Zobacz także: Urodziło ci się dziecko? Posadź drzewo i wyślij nam zdjęcie?
Redakcja poleca: Koktajl mocy - najlepszy na jesienne chłody! - video przepis
Zobacz, jak szybko przyrządzić pyszny i pożywny napój dla dziecka. Niech moc będzie z twoim dzieckiem!

Prawdziwe obiady ze szkolnych stołówek świata

Jak wyglądają prawdziwe obiady w szkolnych stołówkach świata? Zupełnie inaczej. Na blogu whatsforschoollunch.blogspot.com prawdziwi ludzie wrzucają  zdjęcia prawdziwych obiadów szkolnych z różnych części świata. Wyobrażenia kontra rzeczywistość –  warto zobaczyć chociaż kilka:

Prawdziwe obiady ze szkolnych stołówek świata
Na zdjęciu od lewej lunch w szkole w USA, po prawej u góry - Rosja, u dołu - Japonia, fot. whatsforschoollunch.blogspot.com

Czy to pocieszające, że na całym świecie jedzenie dla dzieci w szkołach pozostawia wiele do życzenia? Nie jestem pewna. Dlaczego nie mogą wyglądać i być pełnowartościowe tak jak pokazuje to filmik promujący restaurację?

Czy wasze dzieci jedzą posiłki w szkole? W szkolnej stołówce? Co dostają do jedzenia?
 
Źródło: facebook.com/positivenewsnetworktv, civileats.com, sweetgreen.com

Sprawdź także: Jedzenie i napoje dla niemowląt i dzieci na bangla.pl
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy