Jak sprawić, by rysunki dziecka ożyły? To magia! Zrób to w domu!

Jak sprawić, by rysunki dziecka ożyły? Ta magiczna zabawa sprawi, że twoje dziecko będzie zachwycone. Wystarczy kilka prostych i tanich rzeczy, które masz w domu. Sprawdź, jak można kreatywnie bawić się z dzieckiem. To wcale nie wymaga dużego wysiłku od rodziców. Najważniejszy jest dobry pomysł!
Jak przygotować dla dziecka magiczną zabawę, w której jego rysunki nagle ożyją i będą tańczyć? To bardzo proste. Wystarczy kilka rzeczy, które każdy z nas ma w domu:
  • talerz lub porcelanowa biała miska ewentualnie coś szklanego (chodzi o gładką powierzchnię - talerz sprawdza się doskonale)
  • marker - tzw. white board marker czyli marker przeznaczony do białych tablic (powinien być nowy! koszt - już od ok. kilka złotych)
  • niewielka ilość zimnej wody
Następnie prosimy dziecko (lub gdy jest zbyt małe sami to robimy), by narysowało na naczyniu dowolny wzorek, rysunek - może to być prosty ludzik, albo coś innego. Ważne, żeby kreski rysunku stykały się ze sobą. Następnie powolutku polewamy je zimną wodą i... już! Podziwiamy jak rysunki ożywają i zaczynają się poruszać! Dmuchając na rysunek delikatnie (np. przez rurkę - bardzo dobre ćwiczenie dla maluchów) sprawimy, że będą tańczyć, pływać unosząc się na wodzie. To naprawdę magiczna zabawa! Wypróbujcie koniecznie i dajcie znać w komentarzach co na to wasze dzieciaki.

Źródło: TheDadLab

Przeczytaj także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy