GRY
 
 

Tańsze przejazdy PKP Intercity z Kartą Dużej Rodziny

Przejazdy rodzinne, np. na wakacje do tej pory były sporym wydatkiem, zwłaszcza dla rodzin wielodzietnych. Od teraz to się zmieni. Jeśli macie minimum trójkę dzieci, posiadacie Kartę Dużej Rodziny i macie zamiar podróżować pociągiem, będziecie mogli skorzystać z 25% ulgi!

podróż koleją, dziecko w pociągu
fot. Fotolia
PKP Intercity i Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej 16 czerwca podpisały umowę, na podstawie której rodziny wielodzietne otrzymają szczególne uprawnienia do podróżowania koleją.  

Rządowy program

Umowa jest elementem realizacji rządowego programu dla rodzin wielodzietnych. Już dzisiaj w programie uczestniczy 46 instytucji i firm z całej Polski, które oferują rodzinom nawet 40% zniżki na udział w wydarzeniach kulturalnych, przejazdy komunikacją publiczną, a nawet wakacje.
Dzięki podpisanej umowie każdy z członków rodziny otrzyma 25% upust podczas podróży pociągami PKP Intercity w komunikacji krajowej w dowolnej klasie. Oferta łączy się z ulgami ustawowymi, a więc np. bilet dla ucznia będzie jeszcze tańszy. Warunkiem otrzymania ulgi jest posiadanie Karty Dużej Rodziny oraz odbywanie podróży w grupie co najmniej trzyosobowej.

Sprawdź: Gdzie rodzinom z dziećmi żyje się najlepiej?
Redakcja poleca: Mama w podróży – rozmówki angielskie: w mieście [WIDEO]
Wybierasz się w zagraniczną podróż z dzieckiem? Poznaj zwroty po angielsku, które przydadzą ci się podczas spaceru po mieście.

Więcej udogodnień

PKP Intercity oferuje wiele udogodnień dla rodzin. Są to m.in. specjalne przedziały dla opiekunów podróżujących z małymi dziećmi, przewijaki w toaletach, wagony z placem zabaw czy możliwość podgrzania posiłku dla dziecka w Warsie. Teraz poza Biletem Rodzinnym, nasi pasażerowie będą mogli skorzystać z 25% ulgi dla użytkowników Karty Dużej Rodziny – mówi Marcin Celejewski, prezes zarządu PKP Intercity.

Czytaj też: Jak zaplanować bezpieczny urlop

Specjalna karta

O Kartę Dużej Rodziny może się starać rodzina z minimum trójką dzieci bez względu na dochód. Wnioski składa się w gminie właściwej dla miejsca zamieszkania. Imienne karty z numerem PESEL wydawane są każdemu członkowi rodziny. Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny jest uzupełnieniem lokalnych dla dużych rodzin. Dokładny wykaz zniżek znajduje się na stronie rodzina.gov.pl i będzie na bieżąco aktualizowany.

Czytaj też: Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny – wniosek do druku
Doładuj
Przeładuj