Tata miesiąca - kwiecień 2013

Nie mieliśmy wątpliwości: są najwspanialszymi opiekunami. Zaszczytny tytuł supertaty w kwietniu zdobyli panowie: Mariusz, Mateusz i Rafał.
Magdalena Drab
tata miesiąca, tata roku

Mariusz Bieliński
WYŚLIJ SMS pod nr 72012 o treści: TATA.1


Odkąd pamiętam, mój mąż Mariusz zawsze bardzo mnie wspierał we wszystkim. To on był zawsze bardziej zdecydowany i upewniał mnie, że podejmując określone decyzje, robimy dobrze. Tak było też w kwestii posiadania dziecka. Ja długo zwlekałam (a bo chcę jeszcze trochę popracować, a bo mamy jeszcze czas). Tak naprawdę to po prostu się bałam i martwiłam, czy dam sobie radę. Jak już zadecydowaliśmy, że najwyższy czas postarać się o dziecko, dość szybko udało nam się zrealizować nasz plan. Kiedy byłam w ciąży, mąż mnie wspierał i zapewniał, że wszystko będzie dobrze. To bardzo podnosiło mnie na duchu, bo jestem osobą, która lubi martwić się na zapas. Zresztą to chyba normalne w tej sytuacji. Każda matka pragnie, by jej maleństwo urodziło się zdrowe. Moje marzenie się spełniło i powitaliśmy na świecie naszego cudownego Olafka.

Od początku mąż bardzo pomagał mi przy maluszku, wstawał ze mną w nocy (choć powtarzałam, że to nie jest konieczne). Gdy tylko maluch zapłakał (a potrafił otwierać oczka co godzinę), Mariusz budził się i pytał czy nie trzeba mi pomóc. Codziennie rano brał w ramiona synka i wynosił go z pokoju, żebym mogła jeszcze pospać. Z dużym zaangażowaniem pomagał przy wszystkich możliwych czynnościach. To on zawsze był (i nadal jest) bardziej cierpliwy niż ja i nigdy nie pokazywał po sobie zmęczenia. Dziś nasz synek ma już roczek, a tatuś nadal aktywnie zajmuje się nim. Własnoręcznie przygotowuje dla małego owocowe deserki, soczki. Codziennie zabiera syna na długie spacery, a ja mam czas tylko dla siebie. To prawdziwe szczęście mieć u boku kogoś tak wspaniałego i oddanego.

Monika

tata miesiąca, tata roku

Mateusz Dogoda
WYŚLIJ SMS pod nr 72012 o treści: TATA.2


Gdy tylko test ciążowy pokazał dwie kreski, chwyciłam za telefon, by od razu podzielić się tą nowiną z mężem. Tego dnia Mateusz wrócił wcześniej z pracy. Wręczył mi bukiet kwiatów, a potem mocno przytulił. Towarzyszył mi we wszystkich badaniach USG. Wspólnie wzruszaliśmy się i cieszyliśmy, gdy na ekranie widzieliśmy naszego maluszka. Chociaż późno poznaliśmy płeć naszego dzidziusia, Mateusz cały czas miał (jak się potem okazało trafne) przeczucie, że urodzi nam się dziewczynka. To z jego inicjatywy zapisaliśmy się do szkoły rodzenia. Mąż uczestniczył w zajęciach z wielkim zaangażowaniem (m.in. opowiadał na nich o tym, jak wspólnie czytamy i śpiewamy naszemu maleństwu, które jeszcze jest w brzuszku). W 24. tygodniu ciąży dowiedziałam się, że mam cukrzycę. Mąż bardzo mnie wspierał i bez strachu robił mi pierwsze wkłucia. Towarzyszył mi podczas całego porodu, a w ostatniej fazie każdy skurcz przeżywał razem ze mną.

Kiedy nasza córeczka Marcelinka przyszła na świat, miał w oczach łzy. Z dumą przeciął pępowinę. Na nasz powrót do domu pięknie przystroił pokój. Powiesił balony z napisem: „Witamy w domku Kochaną Marcelinkę i Mamusię”. Już pierwszego dnia samodzielnie wykąpał nasze maleństwo. Gdy Marcelinka budziła się w nocy, nosił ją, zmieniał pieluszkę, podawał mi do karmienia. Córeczka jest jego oczkiem w głowie. Dzięki temu, że we wszystkim tak dzielnie się wspieramy, tuż po porodzie obroniłam pracę magisterską (bez konieczności brania urlopu dziekańskiego). Z dumą mogę powiedzieć, że Mateusz to kochany mąż i tata na medal!

Kasia

tata miesiąca, tata roku

Rafał Łapiński
WYŚLIJ SMS pod nr 72012 o treści: TATA.3


Najcenniejszy, najukochańszy, najwspanialszy! Mój przecudowny mąż i zarazem tato Mai ma na imię Rafał – dla mnie to najpiękniejsze imię męskie na świecie. Pragnę Wam opowiedzieć o Rafale i wytłumaczyć, dlaczego tak uważam. Decyzję o dziecku podjęliśmy tuż przed jesiennym wyjazdem w Bieszczady. Pragnęliśmy z całego serca być rodzicami, a nasze starania o potomstwo nie trwały długo. Gdy dowiedziałam się, że w moim brzuchu rozwija się mała istotka, natychmiast powiedziałam o tym mężowi. Tak mocno się wzruszył tą wiadomością, że z jego oczu popłynęły łzy. To było niesamowite.

Przez dziewięć miesięcy ciąży był cudownym towarzyszem, wspierał mnie. Pomógł mi przetrwać trudne chwile, gdy w 12. tygodniu trafiłam na patologię ciąży. Podczas porodu wspierał mnie i trzymał za rękę ponad osiem godzin! I tak z początkiem lata urodziła się nam dziewczynka. Mąż wybrał jej imię Maja, ale często zwraca się do córeczki słowami „bogini przyrody”, ponieważ jest wielkim miłośnikiem natury (fotografuje ją). Rafał kocha Maję całym sobą, ja to po prostu wiem. Rano, gdy tylko maleńka otworzy oczka, tata już zagląda do niej z uśmiechem. Gdy jest pora jedzonka, czeka na nią z pysznym posiłkiem, a wieczorem śpiewa jej kołysanki na dobry sen. Między mężem a córeczką już teraz widzę potężną więź. Maja niedawno skończyła roczek i bardzo często mówi: „tata”, przytula się do Rafała, całuje go. Gdy mąż wychodzi z domu, córka od razu zaczyna popłakiwać. I powiem Wam, że dla mnie są to wystarczające powody, by uważać go za cudownego tatę. Bo przecież najwspanialszy tata jest czuły i opiekuńczy każdego dnia. Rafał, kochamy Cię za tę naszą cudowną codzienność.

Ewelina


Zasady głosowania:
Wyślij SMS pod numer 72012 z kodem przyporządkowanym do wybranego taty. Spośród wszystkich głosujących wyłonimy pięć osób, które otrzymają nagrodę: zestaw kosmetyków marki BIELENDA.
Na głosy czekamy do 01.05.2013 r.
Koszt SMS-a: 2 zł (2,46 z VAT).


Chcesz otrzymywać informacje o nagrodach i konkursach? Wyślij SMS o treści ZGODA pod bezpłatny numer 8068. To nic nie kosztuje, a możesz wiele zyskać!

Zrób mężowi wspaniałą niespodziankę!
Napisz, jakim jest świetnym opiekunem dla maluszka oraz mężem. Na zgłoszenia czekamy pod adresem mailowym info@twojmaluszek.pl i zwykłym „Twój Maluszek”, ul. Wiejska 19, 00-418 Warszawa. Nagrodzimy bohaterów najciekawszych listów.

 Tatusiowie kwietnia otrzymają nagrodę: zestaw kosmetyków marki BIELENDA z wyjątkowej linii ONLY FOR MEN. Więcej o produktach przeczytasz na stronie internetowej www.bielenda.pl. Nagrody wyślemy w ciągu trzech miesięcy od publikacji listów. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Popularne tematy