Tata miesiąca - listopad 2012

Zaszczytny tytuł supertaty w listopadzie zdobyli: Lucjan, Wojtek i Paweł.
tata miesiąca

Lucjan Skała z Nikodemem - TATA MIESIĄCA
WYŚLIJ SMS pod nr 72012 o treści: TATA.1


Dokładnie w pierwsze urodziny nasz synek z bardzo dziwnymi objawami trafił w końcu (po dwóch tygodniach pukania do drzwi najróżniejszych lekarzy i przychodni) do szpitala, gdzie usłyszeliśmy diagnozę: „Neuroblastoma przestrzeni zaotrzewnowej, nowotwór złośliwy, który uciska rdzeń kręgowy”. Od tej chwili zaczął się nasz wyścig z czasem o życie małego oraz o to, by Nikodemek mógł w przyszłości samodzielnie chodzić. Przeszedł osiem cykli ciężkiej i wyniszczającej chemioterapii, miał poważne powikłania, z których sepsa wydaje się najłagodniejszym.

Przez rok dosłownie mieszkaliśmy w szpitalu, a Lucjan – nasz Superbohater towarzyszył nam każdego dnia. Codziennie po pracy (choć mieszkamy w mieście oddalonym od szpitala o godzinę drogi) przyjeżdżał do nas. Codziennie przywoził nam uśmiech, dobry humor i pozytywne nastawienie. Był moim energetyzującym drinkiem, kiedy miałam czasem wrażenie, że zasnę nawet na stojąco. Wymyślał najprzeróżniejsze zabawy, by po wielu tygodniach odmawiania jedzenia synek przełknął choć jedną kluseczkę. Dodawał mi sił i podtrzymywał nadzieję. Ocierał mi łzy, które nie chciały przestać lecieć. Był przy nas w każdym momencie batalii. Nocami remontował pokój dla małego, jakby chciał dać sygnał Aniołowi Śmierci, że my nie odpuścimy, że w domu, przy nas jest miejsce dla naszego synka! Pamiętam Wigilię w 2009 roku. Nikodem był po kolejnym cyklu chemii, nic nie jadł, miał bardzo złe wyniki badań, sepsę, musiał być w izolacji. Mąż przygotował dla nas symboliczną wieczerzę. Przywiózł maleńką drewnianą choineczkę, podzieliliśmy się opłatkiem...

Lucjan odbierał wszystkie telefony z życzeniami, bo ja nie potrafiłam wypowiedzieć słowa, by nie zacząć płakać. W Sylwestra zamieniliśmy się rolami – pojechałam do domu, by po prostu się przespać. Kiedy po ośmiu miesiącach nieustannej walki wydawało się, że przegrywamy, to on – nasz Superbohater, miał odwagę i siłę, by przenieść całe leczenie do stolicy. Dziś Nikodemek ma już cztery i pół roku. Chodzi samodzielnie (choć z pewnymi trudnościami) i niewiele pamięta z tamtych chwil. Towarzyszy mu natomiast uczucie ogromnej miłości i ciepła ze strony taty. Mój mąż Lucjan z wyróżnieniem zdał życiowy egzamin na Superbohatera.

Dorota


tata miesiąca

Paweł Kulasiński
WYŚLIJ SMS pod nr 72012 o treści: TATA.3


Paweł oświadczył mi się już po dwóch miesiącach randkowania. Zgodziłam się bez wahania. Wiedziałam, że to moja druga połówka. W bardzo niedługim czasie przyszedł na świat nasz upragniony synek – Oliwierek. Paweł był obecny przy porodzie i pomagał we wszystkich obowiązkach związanych z pielęgnacją bobasa. I kiedy po pięciu miesiącach okazało się, że znowu jestem w ciąży, był dla mnie ogromnym wsparciem. Pierwsze dni po porodzie Filipka były dla mnie bardzo ciężkie, ale mój mąż dzielnie mnie wspiera i znosił mój zły nastrój. Przy dwójce tak małych dzieci byłam wyczerpana, ale on potrafił wstawać w nocy i mnie wyręczać.

Robi tak do tej pory: on wstaje do jednego dziecka a ja do drugiego. Popołudniami, gdy wraca z pracy, opiekuje się chłopcami, abym ja mogła odpocząć lub zrobić coś tylko dla siebie. Poświęca dzieciom mnóstwo czasu i uwagi. Bardzo pomaga mi w codziennym życiu i wspiera, abym mogła realizować się zawodowo. Jest nie tylko wspaniałym tatą - to naprawdę fajny facet.

Jest moim najlepszym przyjacielem : -) Korzystając z okazji, chciałabym podziękować mu za wspaniałe dzieci, za miłość i za to, że przy mnie jest.

Kamila


tata miesiąca

Wojtek Środulski
WYŚLIJ SMS pod nr 72012 o treści: TATA.2


Mój pierwszy mąż okazał się despotą, tyranem i egoistą. Jedyne, co mi dobrego po tym małżeństwie zostało, to 10-letnia Emilka. Obecnego męża – Wojtka, poznałam pięć lat temu i bardzo chcieliśmy mieć drugie dziecko. Piszę „drugie”, bo Wojtek i Emilka pokochali się od pierwszego spotkania. On opiekował się nią jak własnym dzieckiem, bawił się, pomagał w nauce, czytał na dobranoc. Kiedy poszłam do szpitala urodzić drugie dziecko – Kingusię, to Wojtek gotował, sprzątał, odrabiał z Emilką lekcje, odprowadzał do szkoły. A do tego przygotował wszystko na pojawienie się nowego maluszka w rodzinie. Kiedy urodziła się Kingusia (teraz ma już 18 miesięcy), bałam się, że Wojtek będzie ją faworyzował. Jakże się myliłam! Mąż tak samo mocno kocha jedną i drugą. Jak coś kupuje, to dla obu dziewczynek. Każdemu mówi, że ma dwie córeczki.

Przeżyliśmy piękne, ale i trudne chwile (rotawirusa Emilki, kolki Kingusi, noce bez snu), jednak Wojtek nigdy mnie nie zawiódł. Jest wspaniały! Nie tylko dlatego, że pomaga mi w pracach domowych, zakupach i opiece nad córkami. Jest wyjątkowy, bo najpierw pokochał nas obie, a potem pokazał, że na szczęście i wspaniałą rodzinę, o której marzyłam, nigdy nie jest za późno. Dał szansę sobie i nam. Żal mi tylko, że nie udało się zmienić nazwiska starszej córce. Tłumaczę sobie, że nasza więź jest dużo silniejsza i ważniejsza niż ciąg liter przy imieniu. Rodzinę łączy miłość, zrozumienie i wzajemne zaufanie. A ojcem nie jest mężczyzna, który spłodził dziecko, tylko ten, który je wychowuje i kocha.

Basia


Zasady głosowania:
Wyślij SMS pod numer 72012 z kodem przyporządkowanym do wybranego taty. Spośród wszystkich głosujących wyłonimy pięć osób, które otrzymają nagrodę: zestaw kosmetyków marki BIELENDA.
Na głosy czekamy do 01.12.2012 r.
Koszt SMS-a: 2 zł (2,46 z VAT).


Chcesz otrzymywać informacje o nagrodach i konkursach? Wyślij SMS o treści ZGODA pod bezpłatny numer 8068. To nic nie kosztuje, a możesz wiele zyskać!

Zrób mężowi wspaniałą niespodziankę!
Napisz, jakim jest świetnym opiekunem dla maluszka oraz mężem. Na zgłoszenia czekamy pod adresem mailowym info@twojmaluszek.pl i zwykłym „Twój Maluszek”, ul. Wiejska 19, 00-418 Warszawa. Nagrodzimy bohaterów najciekawszych listów.

 Tatusiowie kwietnia otrzymają nagrodę: zestaw kosmetyków marki BIELENDA z wyjątkowej linii ONLY FOR MEN. Więcej o produktach przeczytasz na stronie internetowej www.bielenda.pl. Nagrody wyślemy w ciągu trzech miesięcy od publikacji listów. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!
Redakcja poleca: Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Domowe sposoby na komary są prawie tak samo skuteczne, jak te chemiczne, za to o wiele zdrowsze dla nas i środowiska! Warto wypróbować naturalne środki na komary, takie jak: lawenda, wanilia, olejek cytrynowy i inne (równie skuteczne w walce z komarami) preparaty. Dzięki nim nie tylko odstraszysz insekty, lecz także wprowadzisz do domu piękne, aromatyczne zapachy! Sprawdź, czym odstraszyć komary.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Popularne tematy