GRY
 
 

Tata miesiąca - czerwiec 2013

Nie mieliśmy wątpliwości: są najwspanialszymi opiekunami. Zaszczytny tytuł supertaty w czerwcu zdobyli panowie: Łukasz, Marek i Marcin.

tata miesiąca, Twój maluszek

Łukasz Nowak
WYŚLIJ SMS pod nr 72012 o treści: TATA.1


Wymarzyłam go sobie

Gdy znowu zobaczyłam na teście ciążowym dwie kreski, byłam załamana, ponieważ była to moja trzecia ciąża. Od ostatniej upłynęły zaledwie dwa lata i myślałam, że dwójka maluchów w zupełności nam (a przynajmniej mi) wystarczy. Mój mąż jak zwykle okazał się oazą spokoju. Zapewniał, że pomoże przy dzieciach. Tak naprawdę tylko dzięki jego słowom i wsparciu zaczęłam z czasem cieszyć się z tej ciąży. Mąż pomagał mi bardzo, opiekował się mną, wyręczał w wielu pracach domowych. Wieczorami, kiedy położył już synów spać, robił mi masaże na bolący krzyż, który okropnie mi dokuczał. Przyklejał specjalne plastry, które miały zmniejszyć ból. A co najważniejsze – wspaniale zajmował się naszymi dwoma synami. Ostatnie miesiące ciąży były dla całej naszej rodziny bardzo ciężkie, bo jak na złość przyplątały się do nas choroby. Najpierw ja miałam zapalenie płuc, potem zachorował na nie młodszy synek. Na koniec przyplątał się rotawirus, który niestety u obu synów skończył się kilka razy szpitalem. Ze względu na mój stan, nie było mowy, abym to ja została w szpitalu z dziećmi.

Łukasz spisał się wręcz perfekcyjnie, krążąc całymi dniami pomiędzy szpitalem a pracą. Nieoceniona również okazała się pomoc teściowej. Mąż towarzyszył mi też przy trzecim porodzie (nawet nie musiałam go o to pytać, nie wyobrażał sobie, że może być inaczej). Bez jego spokoju, wsparcia i opanowania pewnie byłoby mi bardzo ciężko. Myślę, że tak wspaniały charakter, dobroć i zaradność Łukasz odziedziczył po swojej mamie. Dzięki jej wychowaniu jest mężczyzną, który szanuje kobiety. Mąż nie szczędzi mi komplementów, przytula i często mówi, jak pięknie wyglądam. Cóż więcej pisać... Łukasz jest najwspanialszym mężem, którego sobie wymarzyłam. Jest odpowiedzialny, zaradny, pomocny, wspaniale gotuje i jest cudownym, kreatywnym tatą dla naszych synów, którzy świata poza nim nie widzą. Kochanie, wiem, że rzadko Ci to mówię i za mało daję odczuć, jak bardzo Cię kocham. A przecież bez Ciebie nie wyobrażam sobie życia.

Kasia – Twoja żonka


tata miesiąca, Twój maluszek

Marcin Wacławski
WYŚLIJ SMS pod nr 72012 o treści: TATA.3

Mogę na niego liczyć

Dzień 22 kwietnia 2011 roku będziemy pamiętać do końca naszych dni. To dzień, w którym dowiedzieliśmy się, że zostaniemy rodzicami. Nasza radość była przeogromna. Pojawiły się łzy, okrzyki radości i uściski. Od tamtej chwili (przez długie miesiące ciąży) mąż dzielił razem ze mną niecierpliwość oczekiwania, wspierał mnie psychicznie i fizycznie, chodził na wszystkie wizyty lekarskie i często rozmawiał ze mną o dziecku. Ze zrozumieniem przyjmował zmiany fizyczne i emocjonalne, jakich doświadczałam, i nigdy nie okazywał zniecierpliwienia, gdy zakupy akcesoriów dla dziecka się przedłużały. Zdawałam sobie sprawę, że bycie tatą to bardzo odpowiedzialne zadanie, ale jednocześnie wiedziałam, że to rola, której nikt tak nie wypełni jak mój ukochany mąż Marcinek.

Kiedy na świecie pojawiła się Haneczka, wszystko nabrało innego znaczenia. Mąż angażował się w codzienną pielęgnację i opiekę nad dzieckiem. Kąpiel, przewijanie czy ubieranie maluszka to czynności, których Marcin nauczył się bardzo szybko. Od samego początku opowiadał córce bajki na dobranoc lub śpiewał kołysanki, a wspólne zabawy nie miały końca. Dla mnie to było ogromne wsparcie, a dla męża czysta przyjemność. Jak sam mówił: to znakomita okazja, żeby się zrelaksować i zapomnieć o wszystkich „dorosłych” problemach. Tak jest do dziś. Zawsze mogę liczyć na pomoc i wsparcie mojego męża, a córeczka wychowuje się w bezpiecznym i pełnym uczuć domu. Dziękuję Ci, że jesteś, mój Marcinku!

Magdalena


tata miesiąca, Twój maluszek

Marek Jordan
WYŚLIJ SMS pod nr 72012 o treści: TATA.2

Zaradny i pomocny


Wiadomość o ciąży była dla nas najszczęśliwszą informacją pod słońcem. Dość długo na nią czekaliśmy. Mój mąż z zawodu jest ratownikiem i to właśnie on dzielnie wspierał mnie podczas porodu. Rodziłam aż 15 godzin i nie miałam już siły przeć. Marek pokazał mi, jak powinnam głęboko oddychać przeponą, jak nabierać powietrze do płuc, a nie tylko do ust. Zawsze podczas pływania miałam problem z oddechem i bałam się, że to samo będzie przy porodzie. Nie myliłam się. Na szczęście Marek był przy mnie. Cały czas oddychał razem ze mną. Nad ranem nie miałam już sił, a zbliżał się właśnie najważniejszy etap porodu. Marek zmotywował mnie i dzięki niemu (oraz położnej) urodziłam wreszcie Martynkę. Niedługo potem dopadł mnie baby blues, ale i z tym uporałam się dzięki wsparciu męża.

Marek doskonale radzi sobie z pielęgnacją naszej córeczki. Wiele rzeczy robi nawet lepiej ode mnie. To on na początku obcinał Martynce paznokcie i codziennie kąpał naszą córeczkę (a ja tylko asystowałam). Wiedział o każdej nowości rynkowej dla maluszków i rzeczy, które uważał za warte zakupu – kupował. Takim oto sposobem dzięki przetestowaniu siedmiu butelek antykolkowych znaleźliśmy tę odpowiednią. Mieliśmy smoczki zapobiegające wadom zgryzu, niekapki, foteliki, huśtawki – wszystko wybierał Marek. Dbał również o to, kiedy zmienić smoczek na nowy. Do dziś to Marek (głównie) kupuje żywność dla naszej córeczki. Spędza też z nią każdą wolną chwilę. Kiedy wraca z pracy, nie wypuszcza córki z rąk.

Martynka ma dziś 15 miesięcy. Uwielbia wspólne zabawy z tatusiem, tańce i pogaduszki – a ja uwielbiam wtedy na nich patrzeć. Jestem bardzo dumna z takiego męża i z takiej córeczki! Kocham Cię, Marku! I kocham Cię, Martynko!

Kasia


Zasady głosowania:
Wyślij SMS pod numer 72012 z kodem przyporządkowanym do wybranego taty. Spośród wszystkich głosujących wyłonimy pięć osób, które otrzymają nagrodę: zestaw kosmetyków marki BIELENDA.
Na głosy czekamy do 01.07.2013 r.
Koszt SMS-a: 2 zł (2,46 z VAT).


Chcesz otrzymywać informacje o nagrodach i konkursach? Wyślij SMS o treści ZGODA pod bezpłatny numer 8068. To nic nie kosztuje, a możesz wiele zyskać!

Zrób mężowi wspaniałą niespodziankę!
Napisz, jakim jest świetnym opiekunem dla maluszka oraz mężem. Na zgłoszenia czekamy pod adresem mailowym info@twojmaluszek.pl i zwykłym „Twój Maluszek”, ul. Wiejska 19, 00-418 Warszawa. Nagrodzimy bohaterów najciekawszych listów.

 Tatusiowie kwietnia otrzymają nagrodę: zestaw kosmetyków marki BIELENDA z wyjątkowej linii ONLY FOR MEN. Więcej o produktach przeczytasz na stronie internetowej www.bielenda.pl. Nagrody wyślemy w ciągu trzech miesięcy od publikacji listów. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...
Doładuj
Przeładuj