fot. Fotolia

Tata miesiąca - luty 2013

Zaszczytny tytuł supertaty w lutym zdobyli: Kamil, Piotr i Rafał.
tata miesiąca

Kamil Szymański
WYŚLIJ SMS pod nr 72012 o treści: TATA.1


Kiedy nosiłam w brzuchu małego Michasia, jego tata nie był przesadnie nadopiekuńczy. Nie nadskakiwał mi, nie było śniadań do łóżka, zbytniego odciążania od obowiązków domowych czy innych przejawów „hopla” na punkcie ciężarnej żony. Oczywiście troszczył się o mnie, ale wszystko to mieściło się w granicach normy. Takie zachowanie było mi bardzo na rękę, bo chciałam czuć się normalnie i funkcjonować jak każdy człowiek – wstać rano, pójść do pracy, zrobić zakupy, wybrać się na basen czy spotkać ze znajomymi. Wręcz drażniło mnie, gdy ktoś próbował mnie wyręczać lub okazywał przesadną troskę. Był tylko jeden moment, kiedy potrzebowałam czułej opieki – to były pierwsze dni po porodzie (i koszmarny baby blues). Kamil doskonale to wyczuł i był dla mnie wielkim oparciem. Na pewno takie a nie inne zachowanie mojego męża wynikało z tego, że z zawodu jest lekarzem. Lepiej niż ktokolwiek inny wiedział, że ciąża to nie choroba. I że można (a nawet trzeba!) funkcjonować wtedy normalnie – tak jak przed zajściem w ciążę.

Również w trakcie porodu tata Michasia stanął na wysokości zadania. Wcześniej widział wiele porodów (do tego odbywał praktykę z zakresu ginekologii w szpitalu, w którym rodziłam) i wytłumaczył mi, jak w rzeczywistości przebiegają porody, krok po kroku. Mimo ogromnych emocji, jakie towarzyszyły nam podczas narodzin synka, do końca zachował zimną krew i opanowanie. Był prawdziwym oparciem wtedy, kiedy najbardziej tego potrzebowałam. Teraz Michałek ma już sześć miesiący i lepszego taty nie mógł sobie wymarzyć. Kolka, przeziębienie czy inna „awaryjna” sytuacja nie jest nam straszna. Bo jeśli chodzi o problemy medyczne, Kamil zawsze wie, co robić i zachowuje we wszystkim stoicki spokój. Daje mi ogromne poczucie bezpieczeństwa. To on przez przypadek odkrył, że delikatne klepanie po pupie uspokaja Michasia. Jak się potem okazało, jest to jeden ze sposobów uspokajania niemowlaków polecany przez pielęgniarki. Martwiłam się, gdy Michałek (po szczepionce) miał temperaturę powyżej 37°C. Nie wiedziałam, że gorączka u dzieci zaczyna się od 38,5°C, o czym poinformował mnie mój mąż :-) 

Karolina


tata miesiąca

Piotr Rybakiewicz
WYŚLIJ SMS pod nr 72012 o treści: TATA.2


Gdy na teście ciążowym pojawiły się dwie kreski, radościom nie było końca. Po wizycie u lekarza nasz entuzjazm wzrósł dwukrotnie, bo dowiedzieliśmy się, że będą bliźnięta. W trakcie ciąży było trochę komplikacji, jednak zawsze mogłam liczyć na troskę, optymizm i opanowanie mojego męża. Nawet gdy ostatni miesiąc ciąży spędzałam w szpitalu (100 kilometrów od rodzinnego miasta), mąż przyjeżdżał do mnie tak często, jak tylko mógł. Codziennie dzwonił i rozmawiał ze mną. Kiedy na świat przyszły dzieci: Majcia i Tomcio, pełnił dyżury w szpitalu przy moim łóżku. Potrafił siedzieć nawet 10 godzin na niewygodnym szpitalnym taborecie, często walcząc ze zmęczeniem. Przez kilka dni po cesarskim cięciu miałam problem ze wstawaniem, ale i w tej sytuacji mogłam liczyć na pomoc męża. To on przewijał dzieci i podawał mi je do karmienia.

Do dzisiaj pełni z własnej, nieprzymuszonej woli nocne dyżury. Kiedy wychodzę, by spotkać się z koleżankami, Piotr bez problemu zostaje z naszą dwójeczką. Jeszcze sam mnie zachęca, żebym odpoczęła od domowych obowiązków. Mąż zdaje sobie sprawę z tego, jak dużym wyzwaniem jest prawie całodobowa opieka nad bliźniętami. Pomaga mi, jak tylko może. Często w trakcie wizyt u pediatry położne nie mogą się nachwalić... jak mój mąż ubiera dzieci, jak się o nie troszczy i dba. Chciałabym tym listem podziękować Piotrowi za to, że jest moim azylem, oazą spokoju. Dziękuję mu za to, że jest kochającym mężem i ojcem, a przede wszystkim – dobrym człowiekiem.

Adriana


tata miesiąca

Rafał Smyk
WYŚLIJ SMS pod nr 72012 o treści: TATA.3


Zaplanowaliśmy całe nasze życie już na początku związku. Najpierw weźmiemy ślub, potem wybudujemy dom, a na końcu będą dzieci. Nasze plany zaczęły się powoli realizować... ale od końca – dowiedzieliśmy się, że będziemy mieli dziecko. Byłam w szoku! Przecież wszystko miało być inaczej, nie byłam gotowa zostać mamą. Okazało się, że mój kochany narzeczony od dawna pragnął mieć maleństwo i ogromnie się ucieszył na wieść o nim. Od razu wybrał imię. Powiedział, że jeżeli będzie dziewczynka, to nazwie ją Olimpia. Przez całą ciążę dbał o nas, powtarzając: „Nie przemęczaj się w pracy”, „Pamiętaj o odpoczynku i jedz dużo owoców”. Byłam zadowolona, bo choć nie było jeszcze naszego maleństwa na świecie, mąż już tak o nie dbał. Już wtedy wiedziałam, że będzie świetnym tatą.

Rafał chciał być przy porodzie, ale ja byłam temu przeciwna. Bałam się, że może się zniechęcić do nas. Ale on postawił na swoim i był obecny przy całym porodzie. I co najlepsze, potem mu za to dziękowałam! Bez jego pomocy i ciepłych słów nie poradziłabym sobie. Dziś każdą wolną chwilę Rafał spędza z naszą Olimpią. Bawi się z nią na różne sposoby, a mała jest taka szczęśliwa. Mąż powtarza, że to córeczka tatusia, a ja się w pełni z nim zgadzam, bo nawet ja nie potrafię tak dobrze się nią opiekować jak on. Dziękuję Ci, mężu, za Twoją miłość i pomoc. Jesteś wspaniałym człowiekiem i oczywiście cudownym tatusiem.

Żaneta


Zasady głosowania:
Wyślij SMS pod numer 72012 z kodem przyporządkowanym do wybranego taty. Spośród wszystkich głosujących wyłonimy pięć osób, które otrzymają nagrodę: zestaw kosmetyków marki BIELENDA.
Na głosy czekamy do 01.03.2013 r.
Koszt SMS-a: 2 zł (2,46 z VAT).


Chcesz otrzymywać informacje o nagrodach i konkursach? Wyślij SMS o treści ZGODA pod bezpłatny numer 8068. To nic nie kosztuje, a możesz wiele zyskać!

Zrób mężowi wspaniałą niespodziankę!
Napisz, jakim jest świetnym opiekunem dla maluszka oraz mężem. Na zgłoszenia czekamy pod adresem mailowym info@twojmaluszek.pl i zwykłym „Twój Maluszek”, ul. Wiejska 19, 00-418 Warszawa. Nagrodzimy bohaterów najciekawszych listów.

 Tatusiowie kwietnia otrzymają nagrodę: zestaw kosmetyków marki BIELENDA z wyjątkowej linii ONLY FOR MEN. Więcej o produktach przeczytasz na stronie internetowej www.bielenda.pl. Nagrody wyślemy w ciągu trzech miesięcy od publikacji listów. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!
Redakcja poleca: Jak zrobić puchar z papieru: prezent dla taty od dziecka
Jak zrobić puchar z papieru? Nie jest to wcale aż takie trudne, a przecież taki puchar należy się każdemu rodzicowi za trud i serce, jakie wkłada w wychowanie dziecka! Obejrzyj wideo i zrób z maluchem własnoręczny upominek, który rozczuli niejednego tatę.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Popularne tematy