GRY
 
 

Tata miesiąca - październik 2013

Nie mieliśmy żadnych wątpliwości: są najwspanialszymi opiekunami. Zaszczytny tytuł supertaty w październiku zdobyli panowie: Przemek, Michał i Karol.

tata miesiąca, Twój maluszek


Przemek Juzek
WYŚLIJ SMS pod nr 72012 o treści: TATA.1

Siła miłości

Jest tylu wspaniałych ojców i mężów, a ja jestem dumną żoną jednego z nich :) Kiedy się poznaliśmy, miałam już dziecko z poprzedniego związku, byłam samotną matką. Już na początku znajomości powiedziałam o tym – chciałam być uczciwa. O dziwo ta wiadomość nie odstraszyła Przemka. Zaczęliśmy się spotykać, ale nie były to wyjścia do kina czy restauracji (jak to zwykle bywa), bo z trzyletnim dzieckiem jest to trudne. Przemek nigdy się na to nie skarżył. Wręcz przeciwnie, bardzo szybko znalazł wspólny język z moją córką. Kiedy ja byłam w pracy, Przemek opiekował się nią, gotował, dbał o Sarę jak o własne dziecko. Zawsze mogłam na niego liczyć. Po pewnym czasie padły te magiczne słowa, na które czeka każda zakochana kobieta, tylko w naszym przypadku troszkę zmienione. Przemek powiedział pierwszy raz „Kocham Was!”, bo miał na myśli nie tylko mnie, ale i moją córkę. Serce mi zabiło szybciej. Zawsze bałam się, że jak już się z kimś zwiążę, to ten ktoś nie zaakceptuje mojej córki. A tu takie zaskoczenie.

Zamieszkaliśmy razem jak zwykła rodzina. Pewnego dnia córeczka zawołała do Przemka: „Tato!”. Aż mu się łezka w oku zakręciła. Pobraliśmy się i Przemek zapytał, czy zgodzę się na to, by adoptował Sarę. Chciał dać jej nie tylko nazwisko, ale także zabezpieczenie prawne. I tak moja córka dostała najlepszy prezent na świecie – cudownego tatę, dla którego jest małą księżniczką. Nie minęło wiele czasu i zaszłam w ciążę. Była zagrożona, więc musiałam leżeć w szpitalu. Przemek codziennie siedział przy moim łóżku i powtarzał, że wszystko będzie dobrze. Gdy urodził się nasz synek, rozpierała go duma, a oczy błyszczały mu jak nigdy wcześniej. Niestety, w tym czasie zdiagnozowano u Sary lejkowatość klatki piersiowej, rotację kręgosłupa oraz miednicy. Okazało się, że córka wymaga rehabilitacji. I to właśnie Przemek jeździ z nią dwa razy w tygodniu aż 60 km do specjalistycznego centrum rehabilitacyjnego. Czasami musi brać ze sobą również syna, bo ja jestem w pracy w ciągu dnia. Żeby to wszystko pogodzić Przemek chodzi do pracy na noc. 

Ania

tata miesiąca, Twój maluszek


Michał Mikulski
WYŚLIJ SMS pod nr 72012 o treści: TATA.2

Najlepszy opiekun

Mój mąż Michał nie jest zwykłym ojcem, tylko... zastępczym, od sześciu lat jesteśmy bowiem rodziną zastępczą dla dwóch poważnie chorych chłopców. Mamy też dwie biologiczne córeczki, a cała czwórka jest ze sobą zżyta jak rodzeństwo z krwi. Choroby synków wymagają od nas wiele wysiłku, który dzielimy solidarnie. Michał wprawdzie większość dnia spędza w pracy, ale jego poranne domowe obowiązki przeraziłyby, jak sądzę, większość tatusiów. Mój mąż nie tylko budzi dzieci (a nie łatwo jest ściągnąć z łóżka nasze śpiochy!), ale też: odłącza syna od kroplówki (jest żywiony pozajelitowo), zmienia chłopcom worki stomijne, inhaluje, motywuje do gimnastyki, dopilnowuje, by wszyscy się ubrali i pościelili łóżka, łagodzi pierwsze awantury, myje 92 zęby, odpowiada na setki poważnych życiowych pytań, nierzadko robi jeszcze rodzince śniadanie (w niedzielę jajecznicę może robić TYLKO tatuś), pakuje dzieci do samochodu i odwozi do szkoły. Gdy wraca zmęczony po pracy do domu, od razu włącza się w wieczorny rytuał zapędzania potomstwa do łóżek. Jestem dumna z Michała, że radzi sobie z tak licznymi obowiązkami i jednocześnie daje dzieciom tyle miłości, tym bardziej, że ich mamie też codziennie ją okazuje.

Magdalena

tata miesiąca, Twój maluszek

Karol Wojnowski
WYŚLIJ SMS pod nr 72012 o treści: TATA.3

Można na nim polegać

18 czerwca 2011 roku zostałam żoną wspaniałego mężczyzny – Karola. W jego silnych ramionach zawsze znajduję oparcie i miłość. W marcu 2012 roku postanowiliśmy zacząć starać się o dzidziusia i za pierwszym „strzałem” nam się udało. Radość była przeogromna, aż... w 11. tygodniu ciąży okazało się, że dziecko nie żyje. Mój mąż był przy mnie przez cały ten trudny czas. Nic szczególnego nie mówił, tylko trzymał mnie mocno za rękę i wycierał łzy, kiedy płynęły strumieniami. Powiedział mi wtedy ważną rzecz: „Kochanie, nasze dziecko musiało odejść, bo jeszcze nie było gotowe, żeby do nas przyjść, ale na pewno kiedyś je powitamy.” W sierpniu 2012 roku znowu zobaczyliśmy dwie kreseczki na teście ciążowym. Bardzo się bałam przez całą ciążę, ale dzięki wsparciu męża przeżyłam ten wspaniały czas z radością. Karol dzielnie czytał wszystkie podsunięte książki, wybierał razem ze mną całą wyprawkę.

W 34. tygodniu okazało się, że czeka mnie cięcie cesarskie, bo mały Szymek postanowił się nie odwracać. To właśnie Karol tłumaczył mi, że cięcie to nic złego, że będzie dobrze, że na pewno będę karmić piersią, że najważniejsze jest to, by Szymek urodził się zdrowy i żebym ja była bezpieczna. 19.04.2013 roku przyszedł na świat nasz syn Szymon. To był najbardziej wzruszający i najpiękniejszy moment w moim życiu. Karol przewijał
i przebierał go jako pierwszy, bo ja leżałam pod kroplówką. Do tej pory pomaga mi przy małym. Już teraz widać, że ci dwaj mężczyźni będą potrafili się dogadać.

MartaZasady głosowania:
Wyślij SMS pod numer 72012 z kodem przyporządkowanym do wybranego taty. Spośród wszystkich głosujących wyłonimy pięć osób, które otrzymają nagrodę: zestaw kosmetyków marki BIELENDA.
Na głosy czekamy do 01.11.2013 r.
Koszt SMS-a: 2 zł (2,46 z VAT).


Chcesz otrzymywać informacje o nagrodach i konkursach? Wyślij SMS o treści ZGODA pod bezpłatny numer 8068. To nic nie kosztuje, a możesz wiele zyskać!

Zrób mężowi wspaniałą niespodziankę!
Napisz, jakim jest świetnym opiekunem dla maluszka oraz mężem. Na zgłoszenia czekamy pod adresem mailowym info@twojmaluszek.pl i zwykłym „Twój Maluszek”, ul. Wiejska 19, 00-418 Warszawa. Nagrodzimy bohaterów najciekawszych listów.

 Tatusiowie kwietnia otrzymają nagrodę: zestaw kosmetyków marki BIELENDA z wyjątkowej linii ONLY FOR MEN. Więcej o produktach przeczytasz na stronie internetowej www.bielenda.pl. Nagrody wyślemy w ciągu trzech miesięcy od publikacji listów. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj