GRY
 
 

Tata robi błąd i nikt go nie ocenia... a mama?

Dlaczego mężczyźni mogą popełniać błędy, a kobiety od razu są oceniane? Opowieść tej mamy daje wiele do myślenia.

ojcu wolno więcej
fot. Fotolia
Mamy zawsze czują na sobie oceniający wzrok innych. Sąsiadek, pań z pobliskiego sklepu, słowem innych kobiet. Mężczyźni nie mają aż tak dużej tendencji do oceniania postępowań innych, zwłaszcza kobiet. Czemu jednak płeć piękna za te same przewinienia krytykuje matki, a jest w stanie odpuścić ojcom?

Constance Hall - blogerka,  opisała zdarzenie które przydarzyło jej się osobiście. Matka czwórki dzieci ma świadomość pewnych stereotypów rządzących światem, niemniej jednak czasem się przeciw nim buntuje. 

"Byłam na śniadaniu w kawiarni z przyjaciółmi i synkiem. Kiedy poszłam do łazienki zmienić mu pieluszkę, okazało się, że nie ma stolika do przewijania. Ponieważ kafejka była w parku, wyszłam więc na zewnątrz i zmieniłam dziecku pieluszkę kładąc go na trawie. Po chwili podeszła do mnie jakaś kobieta i powiedziała: Widziałam że przewijałaś tu dziecko, czy następnym razem możesz użyć stolika do przewijania? Gdy jej odpowiedziałam, że nie znalazłam takiego w kawiarni dodała, że jest taki, tylko w innej części budynku. Poczułam się głupio i dlatego, że nie znalazłam tego miejsca i dlatego, że obca osoba zwraca mi uwagę. Podziękowałam jej za podpowiedź.

W następny weekend poszliśmy do parku całą rodziną. Poprosiłam mojego męża, by tym razem on zmienił dziecku pieluchę, więc położył dziecko na trawie i zaczął przewijać. Obok siedziała grupka mam, które... były zachwycone moim mężem. Z daleka było słychać ochy i achy, jak wspaniale sobie radzi i jakim jest świetnym ojcem. Nikt go nie skrytykował, nikt nie kazał mu iść do toalety. To za co ja oberwałam, mojego męża uczyniło królem parku. 

Tak samo jest, gdy odbieramy dzieci. Na mnie wiecznie spóźnioną i zalataną wszyscy patrzą z wyraźną niechęcią. Kiedy mój mąż odbiera dzieci, nawet gdy jest spóźniony, wszyscy patrzą z podziwem. 

Dlaczego od ojców wymaga się dużo mniej niż od mam, które muszą być perfekcyjne?  Nie twierdzę, że mamy nie podziwiać ich za to, jak dobrymi ojcami są, ale zadbajmy też o mamy! Spójrzmy innymi oczami na kobiety pchające wózki, te które pozostały z  dziećmi w domu, robiące tysiące małych, choć wielkich spraw każdego dnia.  Musicie je zobaczyć!"


Czy Wy także dostrzegacie, że mężczyźni muszą mniej robić od kobiet, a dostają więcej nagród za to?
źródło: huffingtonpost.uk
Redakcja poleca: Czy ojcowie są tak samo dobrymi rodzicami, jak mamy? [SONDA ULICZNA]
O to, czy ojcowie są tak samo dobrymi rodzicami, jak mamy zapytaliśmy przechodniów. Zobacz co mieli do powiedzenia!

Ocena (2 oceny)

5.5
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci