GRY

Nie mogła zaakceptować swojej choroby. To, co zrobił jej tata, chwyta za serce [WIDEO]

Ta mała księżniczka nie potrafiła zaakceptować swojego wyglądu, dlatego rodzice postanowili jej pomóc. Chcieli, by zawsze wiedziała, że jest wyjątkowa i kochana.
Tata i córka
fot. Facebook
Riley Sylvaria choruje na łysienie plackowate. Dziewczynka wskutek tej choroby immunologicznej straciła wszystkie włosy, jednak nie mogła się z tym pogodzić. Rodzice nie byli tego świadomi. Gdy odkryli, że ich córeczka nie akceptuje swojego wyglądu, postanowili zrobić coś, by jej pomóc.


Nie kocham siebie

"Wczoraj żartowałam sobie z Riley, wymieniając wszystkich, których kocham: kocham Riley, kocham Gavina, kocham Graysona itd. Riley spojrzała na mnie i zapytała: „Czy kochasz siebie?”. Natychmiast odpowiedziałam: Oczywiście, że tak, zawsze powinno się kochać siebie! Czy ty kochasz siebie? Riley odpowiedziała łagodnie: „Nie”. - napisała Chelsea, mama Riley na Facebooku. Dziewczynka wyznała mamie, że nie kocha siebie, bo … nie ma włosów. Zarówno Chelsea, jak i Dave chcą, by ich córeczka wyrosła na silną i pewną siebie kobietę, a także, by wiedziała, że jest kochana. Gdy tata Riley nie mógł przekonać dziewczynki, że jest wyjątkowa i to nie włosy są najważniejsze, postanowił zrobić coś radykalnego. Wzruszającą rozmowę i to, co wydarzyło się później nagrała mama dziewczynki. Filmiki umieściła w sieci. Chwytają za serce!

Jesteś wyjątkowa!

Mężczyzna wyjaśnił córeczce, że rodzice zawsze będą ją kochać, wspierać i akceptować. - "Wiesz, jak bardzo jesteś wyjątkowa? Spójrz na mnie. Jesteś najbardziej wyjątkową dziewczynką na całym świecie. Włosy nie mają znaczenia. Wiem, że chciałabyś mieć włosy. Tatuś też chciałby, żebyś je miała, ale kocham cię tak samo, bez względu na wszystko. Tak samo mamusia i wszyscy inni. - można usłyszeć na filmie. Następnie mężczyzna zapytał córeczkę, czy chce, by on także nie miał włosów. Mała Riley przytaknęła i pomogła tacie ogolić głowę, co widać na drugim filmiku.
Historia dziewczynki tak bardzo poruszyła internautów, że wiele osób postawiło zrobić to samo, by wesprzeć Riley. Choć reakcje internautów były niesamowite. Mężczyznę najbardziej ucieszył fakt, że córeczka w końcu się uśmiechnęła.

Sytuacja ta miała miejsce w ubiegłym roku, jednak to na profilu Chelsea wciąż pojawia się wiele pięknych zdjęć małej Riley. Rodzice dbają, o to by brak włosów nie wpływał na samoocenę Riley.

Źródło: people.com, Facebook

Zobacz także:
Redakcja poleca: Zobacz relację z warsztatów z Dorotą Zawadzką – się działo! [AKCJA WIDZĘ, SŁYSZĘ, CZUJĘ, WIEM]
Chcesz lepiej rozumieć swoje dziecko? Rozwijać jego inteligencję emocjonalną i uczyć je radzić sobie ze złością, smutkiem czy innymi trudnymi emocjami? Koniecznie odwiedź nasze warsztaty! Dorota Zawadzka to wspaniały przewodnik po świecie emocji małego dziecka. A jak wyglądają te spotkania? Zobacz relację.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Nie dajemy się chorobom!

Zimowy wypoczynek