GRY
 
 

„Tata@home” Elke Ahlswede

„Tata@home” to pełna humoru opowieść o bardzo zapracowanej mamie i tacie gotowym na wszystko.

Atrakcje i ekscytacje gospodyni domowej w męskim wydaniu...

Poznaj historię małżeństwa, które przeniosło się z Niemiec do USA. Kathi odnosi ogromne sukcesy: błyskawiczna kariera w świecie korporacji, luksusowe samochody służbowe, elegancka willa na przedmieściach. Do tego ma dwoje dzieci i męża na urlopie tacierzyńskim.

Mąż ów, Tobiasz, historyk-afrykanista, pełen wzniosłych ideałów, raczej niechętnie rezyduje w szpanerskiej dzielnicy podmiejskiej, dzielnie walczy przeciw wszelkiemu uciskowi, zmianom klimatu i stara się znaleźć swoje miejsce pośród mrowia zdesperowanych gospodyń domowych i niań obrzydliwie bogatych sąsiadów. Tkwi po uszy w obsłudze pampersów, przygotowywaniu ekologicznych posiłków, poruszając się zgrabnie między pralką i mopem. Ma świetny kontakt z dziećmi.

Wszystko to nie uchodzi uwadze atrakcyjnych sąsiadek – w krótkim czasie Tobiasz poznaje wszelkie uroki bycia gospodynią domową w męskim wydaniu. Czy tata może być seksowną mamą? Wkrótce zagadkowa przemiana męża staje się dla Kathi niezbyt miłą niespodzianką...

Książka dowcipna, inteligentna, świetnie napisana, śmieszna, a momentami wzruszająca. W lekki i zabawny sposób dotyka zjawiska coraz popularniejszego także i u nas, czyli modelu rodziny typu „pracująca mama na prestiżowym stanowisku i z perspektywami rozwoju kariery i wychowujący dzieci tata, który na jakiś czas przerywa życie zawodowe internetowych recenzjach określana jako „sympatyczna farsa o zamianie ról wielu zabawnych bohaterów przedstawionych z dużą dozą humoru (a czasem złośliwości), sporo zabawnych sytuacji, zamieszania i MNÓSTWO DOBREJ ZABAWY.


„Świetne! Ubaw dla wszystkich mam i niezbędnik do walizki, obok kremu do opalania na wakacje. Znakomity wstęp o tatusiach na wyspie z dzieciakami. Polecam wielbicielkom „Niani w Nowym Jorku”  Anna Ibisz-Nowak

„W kraju, W którym Matka Polka ma swoje pomniki, troskliwy tata wstający na nocne karmienie czy piorący bodziaki jest tak egzotyczny, że aż śmieszny. Będąc ojcem „niepoważnym”, polecam lekturę tej książki, bo facet na pełno wymiarowym tacierzyńskim to wymiar, w który można się przenieść szybciej i łatwiej, niż się nam wydaje” Tomasz Kin

O Autorce
Elke Ahlswede (ur. 1968 r.) Podczas studiów i pobytu z dziećmi w USA zgłębiła tajemnice korporacyjnej Ameryki i życia mieszkańców bogatych przedmieść. Po studiach dziennikarskich w Henri Nansen Journalistenschule w Hamburgu i kilkuletniej pracy w międzynarodowym koncernie medialnym w Niemczech przeprowadziła się do Francji, gdzie powstały jej powieści Mama.com i Mum@Work.


Redakcja poleca: Jakie prawa dziecka są ważne dla naszych redaktorek? Zobacz film!
Wśród redaktorek Babyonline nowa książka Doroty Zawadzkiej „Dziecko swoje prawa ma” cieszy się ogromną popularnością. Każda z nas przeczytała ją od deski do deski. I każda z nas ma takie prawo dziecka, które jest dla niej szczególnie ważne. Zobacz film, w którym redaktorki mówią o dziecięcych prawach.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj