Tatiana Okupnik poddała się zabiegowi waginoplastyki
fot. Facebook/Tatiana Okupnik

Tatiana Okupnik łamie kolejne tabu. Zdradziła, jakiemu zabiegowi poddała się po porodzie

Piosenkarka nie zgadza się na idealizowanie macierzyństwa, z którym mamy do czynienia na co dzień w różnych mediach. Zdecydowała, że jej zadaniem będzie pokazanie jego ciemniejszej strony... Odważnie!
Milena Oszczepalińska
Tatiana Okupnik poddała się zabiegowi waginoplastyki
fot. Facebook/Tatiana Okupnik
Tatiana Okupnik nieraz wspominała, że dla niej stawanie się mamą było dość trudnym procesem. Nie przychodziło jej to z taką łatwością, jak często nam się wydaje, że to się dzieje. Niedawno piosenkarka przyznała, że porody również w jej przypadku były traumatycznymi przeżyciami. Rodziła wiele godzin, nie obyło się też bez znacznego popękania krocza. Dlatego jakiś czas temu gwiazda zdecydowała się na wykonanie zabiegu z zakresu ginekologii estetycznej.

Choć zwykle tego typu tematy uważane są tabu i wolimy o nich nie mówić, to dla Tatiany Okupnik publiczne opowiedzenie o tym było bardzo ważne. Piosenkarka twierdzi, że obecnie macierzyństwo pokazywane jest często wyłącznie jako coś pięknego, przyjemnego, wręcz cukierkowego, a takie w rzeczywistości w wielu przypadkach nie jest.

Tatiana Okupnik wyznała, że poddała się zabiegowi plastyki pochwy

Piosenkarka prowadzi od jakiegoś czasu na Instagramie cykl „Liczby mają imiona”, do którego zaprasza zwykle specjalistów oraz swoje koleżanki i rozmawia z nimi na różne niełatwe tematy, np. z zakresu macierzyństwa. Spotkania te mają być łamaniem stereotypów idealizujących macierzyństwo. Gwiazda sama doznała jego ciemniejszej strony i chce dodać odwagi kobietom, które również borykają się z trudami bycia mamą. Okupnik nie boi się mówić o tym, co sama przeżyła, czyli o depresji poporodowej czy wycieńczającym, trwającym 33 godziny porodzie. Ostatnio wyjawiła też, że poddała się zabiegowi waginoplastyki, ponieważ jej krocze po porodzie było bardzo popękane. Bez skrępowania przyznała:

„Wiem, jak diametralną różnicę w jakości życia poczułam po operacji na rectocele – tak się nazywa plastyka pochwy. I to nie jest tylko po to, żeby twoja c****a – pochwa wyglądały ładnie, tylko po to, żeby organizm mógł podjąć funkcje fizjologiczne. (...) Lekarka powiedziała: Niech pani sobie kupi kulki dopochwowe… Powiedziano mi: poćwiczysz, potrzymasz trochę te kulki, to wszystko wróci do normy… One były u mnie w ogóle bez sensu. Moje mięśnie były rozerwane po całej długości, nie miały jak pracować”. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tatiana Okupnik (@tatianaokupnik)

Tatiana Okupnik nie ma oporów przed mówieniem o tak intymnych sprawach, ponieważ uważa, że tylko dzięki temu doda odwagi innym kobietom. „Dziewczyny przeżywają te sytuacje na co dzień. Zamiata się je pod dywan. Sprzedaje się różowy obrazek macierzyństwa. W moim otoczeniu każda dziewczyna coś ma. I to nie jest tylko konfiguracja naszego otoczenia. Taka jest rzeczywistość!” – twierdzi przejęta piosenkarka.

Jej misją jest odczarowanie tego nieprawdziwego wizerunku macierzyństwa i pokazanie, jakim ono jest naprawdę. A każda mama wie, że momentami zupełnie nie ma ono nic wspólnego z sielanką. Choć nie da się ukryć, że gwiazda jest bardzo odważna, opowiadając publicznie o tak prywatnych sprawach. Myślicie, że robi słusznie?
Źródło: viva.pl

Zobacz także:
Redakcja poleca: USG prenatalne – kiedy i po co się je wykonuje [WIDEO]
USG prenatalne to jedno z najważniejszych badań w ciąży. Zwyczajowo nazywa się je USG w 12. tygodniu ciąży. Podczas tego ciążowego badania sprawdza się, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz ocenia ryzyko wystąpienia u płodu wad genetycznych.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy