Tatralandia
fot. materiały prasowe

Tatralandia – świetny pomysł na rodzinne wakacje!

Wakacje z dzieckiem mogą być naprawdę uciążliwe, gdy źle wybierzemy miejsce wypoczynku. Dzieci muszą mieć przestrzeń do zabawy i dużo atrakcji zgromadzonych w jednym miejscu. W Tatralandii z pewnością nie będą się nudzić!
Marta Kabulska
Tatralandia
fot. materiały prasowe
Jeśli nie chcesz ciągle słyszeć: "Mamo, nudzę się! Mamo, co mam robić?" zdecydowanie wybierz się tam, gdzie w jednym miejscu jest zgromadzona duża ilość atrakcji. To, że dzieci kochają wodę, wszyscy wiemy. Jeśli więc atrakcje te będą połączone z wodnymi szaleństwami, udany urlop masz jak w banku! Gdzie więc znajduje się takie idealne miejsce na wypoczynek z dziećmi?

To Tatralandia Holiday Resort, czyli największy całoroczny kompleks wodny z noclegami na terenie Słowacji, Czech i Polski. Byłam, widziałam i polecam!

Pierwsze wrażenie – zapiera dech w piersiach wielkością, ilością i różnorodnością zjeżdżalni. Czy wiesz, że aquapark w Tatralandii to aż 14 basenów termalnych i około 28 zjeżdżalni?! Możecie korzystać z nich na zewnątrz, ale również znajdziecie część zadaszoną. Są tu miejsca specjalnie wydzielone dla dzieci, w tym basen z małymi zjeżdżalniami dla dzieci do 6. roku życia, plac zabaw z kulkami i tunelami oraz replika hiszpańskiego statku pirackiego. Są tam też minibaseny z podwodnymi akwariami, większe baseny (z wodą słoną i słodką, podgrzaną do 38 st. C), a dookoła znajduje się wiele wygodnych leżaków, na których można odpocząć po wodnych szaleństwach.
 
 

Na górnym tarasie Tropical Paradise jest cicha, intymna strefa dla dzieci do 3 lat. Baby Silent Zone to miejsce przeznaczone do karmienia, higieny i odpoczynku podczas dnia pełnego zabawy. Do dyspozycji jest podgrzewacz butelek i kuchenka mikrofalowa do podgrzewania jedzenia dla dzieci, lodówka, krzesełko do karmienia, przewijak z chusteczkami nawilżanymi, miejsce do zabawy z zabawkami i wielkie poduchy do siedzenia, relaksu czy karmienia maluchów. Dla zapewnienia poczucia prywatności strefa jest oddzielona parawanem.

W ciągu dnia dla dzieci organizowane są  zabawy z animatorem, a dla mam aqua aerobik. Ja miałam przyjemność uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez samą Kasię Bigos!

Starszym dzieciom, a także rodzicom polecam ekstremalne zjeżdżalnie Boomerang czy Free Fall (najszybsza, bo prawie pionowa zjeżdżalnia). Uwierzcie, naprawdę trzeba być odważnym, by z nich skorzystać. 
 

Na terenie całego kompleksu znajdziecie restauracje, bary, amfiteatr oraz część wellness. Można tam skorzystać z wielu saun (jest ich aż 21), poddać się relaksującym rytuałom. Szczególne polecam, przeszkloną sunę, znajdującą się na dachu budynku. 

Znajdziecie tu również SuperFly – tunel aerodynamiczny będący symulatorem swobodnego lotu.

Ze wszystkich atrakcji nie sposób skorzystać w jeden dzień. Możecie przenocować na terenie kompleksu Holiday Village Tatralandia w kompleksowo wyposażonych domkach i bungalowach, które są idealne dla rodzin z dziećmi. W pobliżu domków znajdziecie aquapark z funparkiem, restauracje, boiska i obiekty sportowe, bowling, kino 5D, mini ZOO, Hurricane Factory, Liptów Arena, Liptowska Mara i wiele innych.

Więcej informacji znajdziecie na: www.tatralandia.sk/pl/

Zobacz też: Złe matki nie jeżdżą z dziećmi na wakacje
Redakcja poleca: Przegląd kostiumów kąpielowych dla dzieci Mothercare
Na letnie upały musimy jeszcze trochę zaczekać. Mimo to w sklepach Mothercare pojawiła się już kolekcja kostiumów kąpielowych dla dzieci. Zobacz je!
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy