Tatuaż - robienie tatuażu
fot. Fotolia

Tatuowanie dziecka to szczyt głupoty! Zobacz szokujący film

Ten film jest porażający. Wbija w fotel. Poraża głupota matki, poraża krzyk dziecka i bierność przyglądających się temu osób. Uważam, że tatuowanie dziecka jest szczytem głupoty.
Monika Karbarczyk
Tatuaż - robienie tatuażu
fot. Fotolia
Obejrzałam krótki film na YouTubie, który bardzo mnie poruszył. Na fotelu siedzi matka, mocno przytula małego chłopca. Malec płacze, właściwie przeraźliwie krzyczy, bo ktoś (nie widać twarzy) tatuuje mu coś na ręce. Wszystkiemu przygląda się jakiś mężczyzna (ojciec dziecka?). Film trwa zaledwie 39 sekund, ale ja nie mogę dojść do siebie, przez kolejne 39 minut. Zastanawiam się, jakimi pobudkami kierowała się matka chłopca (na oko półtorarocznego), podejmując decyzję o zrobieniu mu tatuażu. Dlaczego pozwoliła, by dziecko z tego powodu cierpiało? Dlaczego zgodziła się, by jej syn został w ten sposób okaleczony? I nie mogę znaleźć żadnych racjonalnych argumentów.Warto wiedzieć: Czy tatuaż może być groźny dla życia?

Tatuowanie - dlaczego jest ryzykowne?

Nie mam nic przeciwko tatuażom – bardzo mi się podobają. Jednak decyzję o wytatuowaniu swojego ciała każdy powinien podejmować indywidualnie. To jego ciało, jego decyzja, jego odpowiedzialność za ewentualne konsekwencje tej decyzji. Bo tatuaż to ryzyko – ryzyko zakażenia, np. wirusem zapalenia wątroby typu C czy wirusem HIV. Tatuaż to uszkodzenie skóry i tkanki łącznej, jej uszkodzenie może doprowadzić do infekcji i sprawić, że rana będzie się długo i źle goić. Tatuaż to też ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej na barwnik (w końcu jest to substancja chemiczna). Zrobienie tatuażu wiąże się również – zwłaszcza u małych dzieci – z ogromnym stresem.
Lekarze odgradzają robienie tatuaży kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią (właśnie ze względu na powyższe problemy). O dzieciach nawet nie wspominają, bo do głowy im nawet nie przychodzi, że ktoś mógłby chcieć wytatuować własne dziecko, ba że znajdzie się ktoś, kto to życzenie rodzica będzie chciał spełnić.
Uważam, że tatuowanie dziecka, zwłaszcza tak małego, jest szczytem głupoty i nic nie jest w stanie racjonalnie uzasadnić tę decyzję. Poraża mnie głupota matki i osoby, która podjęła się tego zadania, dziwi mnie bierność mężczyzny, który się temu przygląda i osobie, która to nagrywa. Dlaczego nikt z nich w porę nie zareagował?

Koniecznie przeczytaj: Wzw typu B – choroba, którą łatwo się zarazić
Redakcja poleca: Chlamydia ogranicza płodność kobiet [WIDEO]
Zakażenie chlamydiami jest niebezpieczne podczas planowania ciąży, ponieważ może powodować zrosty jajowodów - ostrzega dr Jacek Tulimowski, ginekolog - położnik.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy