tata
fot. Fotolia

Jesteś z Koziorożcem? Trafiłaś w totka!!! Ranking tatusiów według znaku zodiaku

Jeżeli wybrałaś na ojca swoich dzieci faceta urodzonego pod znakiem Koziorożca, to lepiej nie mogłaś trafić!
Agnieszka Majchrzak
tata
fot. Fotolia
Tatusiowie urodzeni pod koniec grudnia i w początkach stycznia mają najwięcej cierpliwości do dzieci. Kiedy już zostaną dumnymi ojcami zrobią wszystko dla swego maluszka. Ale potrafią w tym wszystkim zachować cudowny umiar, gdyż są też ogromnie odpowiedzialni i sumienni.

Srebro na podium zajął RAK, a brązowy medal przypadł LWOM.

Tatusiowie spod znaku RAKA  (22 czerwca-22 lipca) uchodzą za bardzo łagodnych, a swoją siłę budują na umiejętności stworzenia z dzieckiem bardzo silnej, emocjonalnej więzi. Ma to kapitalne znaczenie dla dziecka: daje mu poczucie, że jest kochane.

LEW (23 lipca-22 sierpnia) widzi w swoich dzieciach przyszłych zwycięzców. Chce, aby podobnie jak tatuś, goniły za marzeniami. Sukcesy dzieci traktuje jako nagrodę dla siebie, napawa go to dumą. Wszystkim i wszędzie będzie mówił, że to on jest ojcem tych wspaniałych zdolniachów. Ale też dużo z siebie daje – dzieci zawsze mogą na niego liczyć. Wspiera je we wszystkim, o czym tylko wspomną.

Uparty jak Byk, czy umiarkowany jak Waga

Czwarte miejsce zajmuje BYK (21 kwietnia-20 maja). To bardzo opiekuńczy tatuś, pilnujący, aby dzieciom niczego nie brakowało. Daje im to, co najlepsze. Ale ma wadę - musi walczyć ze swoim uporem i powstrzymywać się przed wtrącaniem się w decyzje swoich dzieci.

Tatuś WAGA (23 września-22 października) uplasował się na piątym miejscu. Jest wrażliwy na problemy dziecka i potrafi je słuchać. Nie lubi krzyku, dlatego wszystko rozwiązuje drogą pokojową. Wierzy, ze rozmowa potrafi działać cuda. Za nic w świecie nie tupnie nogą. Niestety czasami odbija się to na nim czkawką, gdyż dzieci potrafią mu wejść na głowę.

Ojciec spod znaku RYBY (19 lutego-20 marca) – 6 miejsce - nie ma najlepszych notowań, jeżeli chodzi o sukcesy wychowawcze. Ale ma COŚ, czego nie mają inni tatusiowie, najsilniejszą więź ze swoimi maluchami. Jest także bardzo pomysłowy w wymyślaniu zabaw i wygłupach. Dzieci w jego towarzystwie zapominają o problemach i w pełni relaksują się.

7 miejsce przypadło BLIŹNIĘTOM (21 maja-21czerwca). To uwielbiający towarzystwo mężczyźni - i takie też są ich dzieci. Kochają rozmawiać i wspólnie spędzać czas. Pod jednym warunkiem: ma być aktywnie, dużo się dziać, wycieczki, rowery, kino, kajaki – to ich żywioł.

Ojciec WODNIK (20 stycznia-18 lutego) – 8 miejsce - miewa problemy ze zbudowaniem emocjonalnych relacji. Ale uczy się od dzieci otwartości na innych. Maluchy go inspirują i chętnie skupia się na nich. Potrafi zarazić je wrażliwością na problemy społeczne. Jest wzorcem, jak postępować i uczy, co jest w życiu najważniejsze.

Na 9 miejscu jest STRZELEC (22 listopada – 21 grudnia). To mężczyzna, który zawsze marzył o dużej rodzince, jednak ciężko mu to pogodzić z wieczną chęcią przygód. Ostatecznie stara się znaleźć frajdę w codziennych sprawunkach. Chociaż czasami jest w tym trochę szalony.

Złotą dziesiątkę zamyka SKORPION (23 października- 21 listopada). Tatuś spod tego znaku bardzo kocha, ale nie zawsze to pokaże. Bywa dla dzieci zagadką, nie do końca wiedzą, o czym myśli w danej chwili. Miewa też problemy z wyrażeniem emocji. Ale ma też niezaprzeczalne plusy - bardzo dba o dobro dzieci i mogą na nim polegać w każdej chwili. Walczy o nie jak lew.
Redakcja poleca: USG prenatalne – kiedy i po co się je wykonuje [WIDEO]
USG prenatalne to jedno z najważniejszych badań w ciąży. Zwyczajowo nazywa się je USG w 12. tygodniu ciąży. Podczas tego ciążowego badania sprawdza się, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz ocenia ryzyko wystąpienia u płodu wad genetycznych.

Baran i Panna na szarym końcu

BARAN z 11 miejscem ( 21 marca-20 kwietnia) to tatuś o dwóch obliczach. Jest jak doktor Jekyll i pan Hyde. Z jednej strony potrafi zachęcać dzieci do działania, dobrze je motywować, ale z drugiej strony jest wobec nich bardzo władczy.

No i na koniec! Wychodzi na to, że najmniej udaną inwestycją w przyszłego tatusia, jest związanie się z mężczyzną spod znaku PANNY (23 sierpnia-22 września). To krytyczni panowie i jeżeli w domu panuje chaos, tata wytrąca się z równowagi. Ma być harmonia, spokój i wszystko według planu. W przeciwnym razie tatuś jest poirytowany i staje się krytyczny wobec dzieci. Ale kocha je, naprawdę.

Proszę, nie traktujcie tego co tu napisałam zbyt poważnie. To raczej zabawa. A jeżeli już ktoś chce na serio podchodzić do tego horoskopu, to zawsze można powiedzieć, że od reguły są wyjątki.

 I ja tak traktuję to, co napisałam. W przeciwnym razie musiałabym uznać, że popełniłam życiowy błąd, gdyż tatą moich dzieci jest facet spod znaku skorpiona, plasujący się prawie na końcu tego rankingu. Powiem tylko tyle: wymyka się spod schematu i nie za bardzo pasuje do opisu.

A wy co sądzicie na temat związku horoskopów z tym, jakimi tatusiami są wasi mężczyźni. Uważacie, że jest w tym jakieś ziarno prawdy. Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach!

Źródło: ofeminin

Przeczytaj też: Szukasz pomysłu na prezent dla dziecka? Zajrzyj do sklepu 5.10.15.!

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy