Gwiazdy, które samotnie wychowują dzieci
fot. Instagram/ weronikarosati, anna_samusionek

Najsłynniejsze mamy, które samotnie wychowują dzieci

Samotne macierzyństwo nie dotyka jedynie „zwykłych" Polek. Z wychowaniem dziecka w pojedynkę borykają się także gwiazdy – piosenkarki, aktorki, dziennikarki.
Joanna  Biegaj
Gwiazdy, które samotnie wychowują dzieci
fot. Instagram/ weronikarosati, anna_samusionek

Dziennikarki, aktorki, piosenkarki, nam znane są z ekranów telewizorów – piękne karierowiczki z idealnym życiem. Nie ukrywajmy, że większość z nas podąża właśnie za takim stereotypem. Jednak i one nie zawsze mają szczęście w życiu prywatnym. Te ciche bohaterki łączą życie zawodowe z wychowywaniem dzieci. Przedstawiamy znanych kobiet, które samotnie wychowują dzieci. 

Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska samotnie wychowuje 12-letnią Marysię. Podróżniczka swojej córeczce musi zastępować także ojca, ponieważ tata małej Mani zmarł w 2016 roku. „Rzadko płaczę, ale potrafię się przyznać Marysi, że jest mi trudno. Zawsze jednak dodaję, że zadbam o nas, bo wiem, co robić. Jestem przecież mamą i przewodniczką tego wilczego stada” - powiedziała Martyna na łamach „Pani”.
 

Weronika Rosati

Trzy lata temu Weronika Rosati została mamą.  Aktorka w wywiadzie do „Gali” opowiedziała o samotnym macierzyństwie: „Zachodząc w ciążę, która była planowana, nie miałam powodów przypuszczać, że będę samotnie wychowywać dziecko. Bo jeżelibym miała takie powody, założyłabym rodzinę z kimś innym. Ja chciałam mieć rodzinę, a nie tylko dziecko. (...) Podjęcie tej decyzji trwało ponad rok. Ciąża była traumą. I zarazem najszczęśliwszym czasem w moim życiu... (...) To moja największa porażka życiowa, że podjęłam złą decyzję, wchodząc w ten związek. Ubolewam, że nie mogę dać mojej córce tego, co najlepsze, a najlepsza dla dziecka jest pełna rodzina”.
 

Edyta Górniak

Allan Krupa urodził się w 2004 roku. Wtedy jeszcze piosenkarka była związana ze swoim ówczesnym mężem - Dariuszem Krupą. Para rozstała się jednak w 2009 roku. Edyta w rozmowie z „Faktem” wyznała, że łączenie roli mamy i życia zawodowego jest dla niej trudnym wyzwaniem: „Jest ciężko. Wychowywanie dziecka samemu jest naprawdę trudne!”. 
 

Olga Bołądź

W 2013 roku na świecie pojawił się syn Olgi Bołądź. Aktorka nie jest w związku z ojcem chłopczyka, jednak ma z nim dobre relacje. Opowiedziała o nich na łamach „Pani”: „Z jego tatą mam bardzo dobrą relację. Bruno ma rodziców, którzy nie są razem, ale w kwestiach wychowawczych są zgodni i starają się wywiązać ze swoich ról jak najlepiej. Poukładanie tej relacji było dla nas obojga prawdziwym egzaminem dojrzałości i uważam, że zdaliśmy go na piątkę z plusem. A to nie jest łatwe. Kobieta musi wykazać się dużą mądrością, schować do kieszeni własną dumę i nie myśleć o sobie, tylko o dobru dziecka, które potrzebuje ojca”. 
 

 

Dorota Gardias

Ta przepiękna pogodynka również samotnie wychowuje dziecko. Siedem lat temu Dorota urodziła córeczkę - Hanię. Związek rodziców Hani rozpadł się. Co Dorota Gardias myśli na temat samotnych matek? „Jeżeli miałabym się wypowiedzieć na temat samotnych matek, to myślę, że mają bardzo trudno ze względów finansowych przede wszystkim, bo pieniądze mogą dużo rzeczy załatwić, dużo problemów rozwiązać”.

Anna Wendzikowska

Ania Wendzikowska ma za sobą dwa nieudane związki, z których owocem są jej córeczki: Kornelka i Antosia. Dziennikarka również musi zmagać się z trudami samotnego macierzyństwa. Mimo trudności, jakie Ania napotyka na swojej drodze, przyznała, że „bycie mamą to moja najważniejsza i najbardziej satysfakcjonująca życiowa rola”.
 

Anna Samusionek

Aktorka jest mamą Angeliki, teraz już dorosłej kobiety. Rozstanie Ani z ojcem jej dziecka było bardzo burzliwe, aktorka walczyła w sądzie o prawa do opieki nad córką. Na konfliktach rodziców najbardziej ucierpiało dziecko - najpierw dziewczynka trafiła do domu dziecka, następnie do rodziny zastępczej. Finalnie zamieszkała z ojcem. 

Aneta Zając

Aneta Zając przez wiele lat była związana z aktorem - Mikołajem Krawczykiem. Owocem tego związku są synowie pary: Robert i Michał. Niestety, związek aktorów rozpadł się, a Aneta musiała wziąć na swoje barki wychowanie chłopców. Aktorka wypowiedziała się na temat samotnego macierzyństwa: „Większość mam i ojców pracuje wychowując dziecko czy dzieci. Myślę, że to nie jest żadne wyzwanie dla mnie wyjątkowe. Tak jak inni, po prostu sobie radzę”.

Alicja Bachleda-Curuś

Alicja była związana z Colinem Farrell'em, z tego związku narodził się synek pary - Henry. Miłość nie przetrwała, jednak rodzice chłopca mają ze sobą dobre relacje: „Ale ja go sama nie wychowuję. Mam z jego tatą bardzo dobre relacje i mimo że nie jesteśmy razem, wychowujemy Henia wspólnie w miłości i przyjaźni. Myślę, że to była i jest najlepsza z opcji”.
 

Weronika Książkiewicz

Weronika 10 lat temu została mamą Borysa. Związek z ojcem dziecka rozpadł się. Mama aktorki udzieliła wywiadu dla „Gali”, w którym opowiedziała o swojej córce, jako mamie: „Jest wspaniałą matką. Kochającą, przyjazną dla swojego dziecka. Zbyt pobłażliwą czasami. Ale też, kiedy trzeba, zastępuje Borysowi tatę”.


Źródło: plejada.pl

Zobacz także: 
Redakcja poleca: PIT 2017: Ulga na dziecko dla samotnej matki? [WIDEO]
Rozliczasz się z fiskusem i jesteś rodzicem samotnie wychowującym dziecko? Zobacz, kiedy przysługuje ci ulga prorodzinna.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy