Zagraniczne imiona żeńskie
fot. AdobeStock

Nie chcesz, żeby dziecko miało popularne imię? Te były nadawane najrzadziej

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało listę najpopularniejszych imion, można również sprawdzić, jakie imiona były nadawane najrzadziej. Czy rodzice wykazywali się w pierwszej połowie 2018 roku dużą fantazją?
Dominika Bielas
Zagraniczne imiona żeńskie
fot. AdobeStock
Każdy, kto spodziewa się dziecka, staje przed niezwykle trudnym zadaniem, jakim jest wybór imienia. Tu pojawia się wiele dylematów: tradycyjne czy oryginalne? Popularne czy raczej rzadko wybierane? Decyzja nie jest łatwa. Bez względu na obrany kierunek, źródłem inspiracji może być rankingach imion publikowanych przez Ministerstwo Cyfryzacji. Na stronie ministerstwa ukazała się ostatnio lista imion nadanych maluszkom w pierwszym półroczu 2018 roku.

Byle nie te popularne...

Na pierwszych miejscach już od kilku lat plasuje się Zofia, Alicja, Hanna i Julia, natomiast w przypadku chłopców Jan, Jakub, Antoni i Stanisław. Dla wielu osób to wskazówka, by właśnie tak nie nazywać swojego dziecka. Jeśli chcesz, by malec później w przedszkolu czy szkole nie miał swoich imienników, warto zerknąć na przeciwny biegun tej listy i tam poszukać inspiracji.
Redakcja poleca: Czy dziecko może mieć na imię... Tradycja? [WIDEO]
Jak to jest z imionami? Czy rodzice mogą puścić wodze fantazji? Czy dziecku można dać na imię Tradycja? A Mercedes? A Antek, zamiast Antoni? Możesz się zdziwić...

Jakie imiona rodzice nadawali najrzadziej?

O to kilka wybranych propozycji z końca listy. Jak na razie w tym roku imiona te noszą po 2 dziewczynki: Melanie, Masza, Natasha, Lana, Rozalina, Pelagia, Scarlett, Serafina, Claudia, Cornelia, Klarysa, Ismena, Violetta, Jennifer, Elisabeth, Ariela, Laurencja, Vivian, Rachela, Sabrina, Celestyna, Warwara, Nikoletta, Flawia, Carolina, Debora, Renata, Ingrid, Bogusława, Bella, Yasmina, Wiera, Malika.

W przypadku chłopców jest także w czym wybierać: Manuel, Aureliusz, Rodrigo, Tomas, Franko, Ben, Dagmar, Kostiantyn, Jarema, Goran, Lucjusz, Tristan, Romuald, Otto, Natanel, Miłosław, Dexter, Fabio, Richard, Matthias, Francesco, Sobiesław, Caspian, Pablo, Gerard, Zdzisław, Wilhelm, Wiesław, Ragnar, Modest, Zack, Czcibor, Antoniusz, Melchior.

A dla Waszych dzieci imię wybieraliście zgodnie z panująca moda czy wręcz przeciwnie? Napiszcie w komentarzach.

Źródło: gov.pl

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 4 na 6 głosy

Zobacz także

Popularne tematy