GRY
 
 

To nagranie udowadnia, jak niezwykłe rzeczy dzieją się z kobiecym ciałem w ciąży!

Choć nagrana kobieta teraz się śmieje, na pewno na początku była mocno przestraszona. Nieczęsto można zobaczyć coś takiego!

przepuklina pępkowa
fot. screen z youtube.com
O tym co dzieje się z ciałem kobiety w czasie ciąży nagrano już wiele filmów. Niektóre były urocze, inne wstrząsające, a nawet zdarzyło nam się widzieć  filmiki, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Ten obrazek trochę nas zaskoczył...

Co to jest?

Mąż ciężarnej, postanowił nagrać filmik z udziałem żony i jej brzucha w roli głównej. Kiedy wrzucił go do sieci, wszyscy zastanawiali się, co dolega kobiecie. Padały różne propozycje, ale odpowiedź okazała się dość prosta.  Niewiele osób tak naprawdę wie, że takie rzeczy mogą się przydarzyć przyszłej mamie. Pępek, który pojawia się i znika, wygląda naprawdę przerażająco. Mąż ciężarnej uspokaja jednak internautów. Lekarze uznali to za rzecz normalną w ciąży. Zdiagnozowali oni u kobiety przerwę między mięśniami brzucha, która powoduje wypychanie pępka na zewnątrz. Popularnie nazywa się to przepukliną pępkowa. 
Redakcja poleca: Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży: lato
Wiosną i latem skóra twarzy przyszłej mamy może sprawiać problemy. Hormony sprawiają, że lubi się przetłuszczać, więc powstają zaskórniki i niedoskonałości, a słońce może powodować przebarwienia, czyli ostudę. Jak pielęgnować skórę twarzy latem, podpowiada Izabela Czernuszczyk, kosmetyczka z warszawskiego salonu Studio Style.

Co z tym zrobić?

Przepuklina pępkowa powstaje w czasie osłabienia wewnętrznej warstwy mięśni. W miejscu pępka powstaje charakterystyczne wybrzuszenie, czyli worek przepuklinowy. Może się w nim znajdować np. część jelita. Przepuklina wymaga często zabiegu, który choć nie trwa długo, to jednak wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. W czasie hernioplastyki, każda wybrzuszona tkanka cofnięta zostaje do jamy brzusznej, a brzegi ubytku się zszywa. Można także założyć pod otrzewną specjalną siatkę, która będzie utrzymywać przepuklinę na miejscu.

Przepukliny pępkowej nie można bagatelizować. U osób dorosłych wymaga ona leczenia oraz najczęściej operacji. Jeżeli zaniecha się wykonania zabiegu,  może spowodować to różnego rodzaju powikłania, więc każdy, a zwłaszcza kobieta po porodzie, powinna jak najszybciej zasięgnąć opinii lekarza.

Zobacz także: Ciało w ciąży - zobacz co się dzieje w środku- film!

Ocena (3 oceny)

4.7
Doładuj
Przeładuj