GRY

Te zabawki świetnie wpłyną na rozwój kojarzenia!

Wśród ogromu zabawek, które mają wspomagać rozwój twojego dziecka, nie wiesz co wybrać? Oto zabawki, które wspomogą naukę kojarzenia u malucha.

książeczka interaktywna
fot. materiały prasowe

Zabawka, która wspomaga kojarzenie w podróży

Podróżną karuzelę „Zabawa na łące” można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Dzięki temu jest na prawdę przydatna, ponieważ możesz ją przypiąć nie tylko do wózka, ale i do fotelika samochodowego, łóżeczka turystycznego czy kojca. 

Dzięki połączeniu ruchu zawieszonych zabawek i muzyki, dziecko nauczy się kojarzenia kształtów z kolorami i dźwiękiem, a także będzie rozumiało, że zabawa karuzelą łączy się z czasem spokoju i odpoczynku. Jeśli zabierzesz ze sobą karuzelę w dalszą podróż, maluch nauczy się kojarzenia faktów, że obecność zabawki oznacza zmiany w otoczeniu. Karuzela wspiera bardzo mocno rozwój zmysłów dziecka na wielu etapach rozwoju. Dzięki niej maluch rozwija wzrok, dotyk czy słuch nie tylko w pierwszych miesiącach życia. Na późniejszych etapach, dziecko nauczy się także, że jeśli się coś pojawia z jednej strony i znika z drugiej, to będzie się to cyklicznie powtarzało. 

Wielozadaniowa książeczka na rozwój inteligencji emocjonalnej

Proste obrazki, które będą odpowiednie już w pierwszym miesiącu życia dziecka, stymulują wzrok i uczą odróżniania pierwszych kolorów: bieli, czerni i czerwieni. W późniejszych miesiącach przyjdzie czas na wykorzystywanie innych fukcji Dwustronnej książeczki interaktywnej. Dzięki możliwości łatwego jej złożenia i rozłożenia, dziecko zacznie kojarzyć, że można przewrócić strony i na kolejnej będzie inne zwierzątko. Następnym etapem będzie rozpoznawanie zwierząt na podstawie np. wydawanych przez nie dźwięków (w nauce będzie niezbędna pomoc mamy lub taty). Książeczka jest dwustronna – z jednej strony są obrazki ćwiczące głównie wzrok malucha za pomocą kolorów i wzorów, z drugiej – stymulacja przyczynowo-skutkowa. Ta druga strona, dla starszych dzieci zawiera obrazek, który można oglądać całościowo lub od lewej do prawej itp. Dzięki niej maluch nauczy się kojarzenia następowania po sobie elementów historyjki. Dodatkowo książeczka stymuluje wyobraźnię i kreatywność dziecka. 

Kojarzenie przez zabawę na macie interaktywnej

Mata interaktywna Gigant - Zabawa na łące jest ma duży rozmiar, a do tego cała pokryta wzorami, obrazkami i stymulującymi rozwój zmysłów elementami. Posiada wolnostojace lusterko, dzięki któremu dziecko może nauczyć się kojarzenia faktów, że coś co odbija się w lusterku jest również widoczne na macie. Ten element, a także części wystające np. w drzewku, mogą rozwijać także kojarzenie poprzez zabawę w „a ku ku”. 

Możecie składać lusterko i pokazywać je nagle dziecku, ale równie dobrze chować za nim elementy i nagle je wyciągać. Mata jest mięciutka i ma dużą przestrzeń, dlatego dziecko będzie na niej czuło się komfortowo i bezpiecznie. Mata posiada liczne elementy, które mogą zaskoczyć dziecko, a które również mają wpływ na rozwój kojarzenia.

Ocena (4 oceny)

6.0
Więcej:
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Kłopoty w pieluszce

Karm piersią, polecamy!