Te znaki zodiaku są najgorszymi rodzicami
fot. Adobe Stock

Osoby spod tych znaków zodiaku są najgorszymi rodzicami?

Jest sześć znaków zodiaku, które ponoć nie najlepiej sprawdzają się w roli rodzica. Czy jest wśród nich twój?
Joanna  Biegaj
Te znaki zodiaku są najgorszymi rodzicami
fot. Adobe Stock
Dla niektórych najważniejsza w życiu jest rodzina, to na niej skupiają się najbardziej i właśnie ją uważają za swój największy życiowy sukces. Jednak nie wszyscy chcą właśnie tego – niektórzy wybierają karierę lub realizują się na innych płaszczyznach. Mają do tego prawo. Astrologia podpowiada nam, jak moment urodzenia wpływa na naszą osobowość i zainteresowania. Według tych opisów niektóre znaki zodiaku nie są najlepsze, kiedy myślimy o założeniu rodziny. Ile w tym prawdy? 

Baran

Zodiakalny Baran jest uparty, egoistyczny, a często również apodyktyczny. Te 3 cechy już na samym początku nie wróżą dobrze. Baran lubi, jak wszystko układa się po jego myśli, a inni ludzie „tańczą tak, jak on zagra”, a przy tym spełniają jego życzenia. Swoje dzieci traktuje podobnie – jak podwładnych, nie znosi ich sprzeciwu, oraz sytuacji, gdy mają one odmienne zdanie. Jeśli jednak tak się zdarzy – awantura gwarantowana, a przy tym Baran bez skrupułów wpędzi inne osoby w poczucie winy. Dodatkowo od swoich dzieci Baran może oczekiwać realizowania własnych planów, marzeń i ambicji.
Redakcja poleca: Kwiaty jak znaki zodiaku! Sprawdź, co kwiatowy horoskop mówi o twoim charakterze! [WIDEO]
W kwiatowym horoskopie do każdego miesiąca przypisany jest kwiat, a czasem nawet dwa. Ich symbolika traktowana jest podobnie jak ta, dotycząca znaków zodiaku. Zobacz, co o tobie i twoich bliskich mówią kwiaty związane z datą urodzenia.

Skorpion

Ten znak zodiaku będzie chciał przygotować swoje dziecko na prawdziwe życie, by potrafiło stanąć w swojej obronie, jeśli będzie to konieczne. Jego miłość jako rodzica będzie więc „twardą miłością”. W stosunku do potomstwa jest zdecydowany, a kary, które da dziecku, mogą należeć do surowych. Dzieci Skorpionów czują duży respekt przed swoimi rodzicami, niekiedy jednak mogą obawiać się wykonania jakiegoś ruchu, by nie wzbudzić gniewu rodzica. 

Panna

Pannę cechuje surowość wobec dzieci oraz skłonność do krytykowania. Jak każdy rodzic, Panna chce dla swoich dzieci dobrze, dlatego stosuje metody wychowawcze, co do których jest przekonana, że dzięki nim jej dzieci świetnie poradzą sobie w życiu – będą samodzielne i doskonale wykształcone. Rzeczywiście, często tak się dzieje, jednak kosztem szczęścia dzieci, którym brakuje akceptacji ze strony rodzica. Panna jest bardzo wymagająca, a od swoich dzieci oczekuje, by były najlepsze we wszystkim, a to z kolei oznacza dla nich ogromną presję. 

Strzelec

Daje on swoim dzieciom sporo swobody. Środowisko, w którym wychowuje swoje pociechy, sprzyja wolności, zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Osoby spod tego znaku są jednak bardzo impulsywne, w ich życiu często dominuje chaos. Strzelec nie lubi rutyny, co za tym idzie – często nie ma jej również w życiu jego dzieci, mimo że na wczesnym etapie życia jest ona potrzebna i daje maluchowi poczucie bezpieczeństwa.

Koziorożec

Rodzicielstwo Koziorożca charakteryzuje się dyscypliną. Osoba spod tego znaku dużą wagę przywiązuje do edukacji dzieci, jest przy tym cierpliwa i uważna. Zapomina jednak często, że dzieci są tylko dziećmi i potrzebują również dobrej zabawy. Ważna jest harmonia między nauką a rozrywką, której może brakować w tym przypadku. Potomstwo Koziorożca często odnosi sukces w życiu, jednak bywa, że przypłaca to negatywnymi wspomnieniami z dzieciństwa.

Wodnik

O Wodniku możemy powiedzieć, że ma „głowę w chmurach”, ma też w zwyczaju troszczyć się głównie o siebie. Znak ten często nie ma instynktu rodzicielskiego - zarówno instynktu ojcowskiego, jak i macierzyńskiego. Wodniki zaaferowane są swoimi własnymi sprawami, co sprawia, że dziecko Wodnika musi w wielu sytuacjach radzić sobie samo. Wodnik, gdy już zostanie rodzicem, raczej nie będzie zajmował się dziećmi i spędzał z nimi dużo czasu. Pod znakiem zapytania w tej relacji również stoi czułość i ciepłe słowa. Osoba spod tego znaku da dziecku bardzo dużo swobody, a sama będzie żyła, jakby ono prawie nie istniało.

Źródło: kobieta.onet.pl, babygaga.com, peacequarters.com

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 2 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy