GRY
 
 

Teatr Groteska - nowy sezon

15.09.2011r., godz. 9.00, 11.15, Teatr Groteska zaprasza na przedstawienie.

wydarzenia
fot. Teatr Groteska
Aksamitny Królik
Polska prapremiera adaptacji książki wybitnej amerykańskiej pisarki. Jak stać się “prawdziwym”? Na to niezwykłe pytanie odpowiedzą zabawki w przedstawieniu Aksamitny Królik – scenicznej interpretacji jednej z najważniejszych książek światowej literatury dziecięcej. Historia przyjaźni Aksamitnego Królika i Chłopca od lat włada sercami i wyobraźnią dzieci i dorosłych. Czy być „prawdziwym” to mieć piękne, lśniące futerko? A może „prawdziwe” są tylko zabawki mechaniczne? Czy stawanie się „prawdziwym” boli? Odpowiedź na pewno będzie dla Was zaskoczeniem. Piękną opowieść o tym, co w życiu najważniejsze, ujrzymy na tle wiktoriańskich Stanów Zjednoczonych Ameryki. Stylowa scenografia, pomysłowe kostiumy, piękne lalki i maski oraz projekcje multimedialne przeniosą widzów w świat magii dziecięcych marzeń. Przedstawienie dla dzieci w wieku od 6 lat opowiada o wielkiej przemianie, której doświadczyć może każdy z nas.
Aksamitny Królik – Stany Zjednoczone inne niż myślisz!

We wrześniu na Scenie dla Dzieci będzie można zobaczyć między innymi Bajkę o Szewczyku oraz Czerwonego Kapturka, a w ramach Dni Sankt Petersburga w Krakowie zapraszamy do Teatru Groteska na gościnny spektakl Brzydkie Kaczątko, petersburskiego teatru lalek.
Dorosłych zapraszamy we wrześniu na Mistrza i Małgorzatę, a od października między innymi na malarski spektakl Hommage à Chagall, na komediowe przedstawienie Różowe konie - rewia kieszonkowa. Aldona Jankowska przedstawia oraz na kabaretową Scenę OF Groteska.
Szczegółowy program i opisy spektakli dostępne są na www.groteska.pl w zakładkach REPERTUAR oraz SPEKTAKLE.
W miesiącach jesiennych zaplanowane są aż dwie premiery Sceny dla Dzieci:

„WIELKOMILUD” – premiera 1 października 2011, godz. 17:00, reż. W. Nurkowski
Spektakl dla dzieci na podstawie powieści Brytyjczyka Roalda Dahla, autora
m.in.: zekranizowanej powieści Charlie i Fabryka Czekolady. Opowiada o przygodach olbrzyma, tytułowego Wielkomiluda, który łapie sny i wdmuchuje je dzieciom do łóżek. Jego losy zmieniają się gwałtownie, kiedy w jego życiu pojawia się mała dziewczynka, Zosia.
 
„ŁADNE KWIATKI” – premiera 30 grudnia 2011, godz. 17:00, reż. Małgorzata Brożonowicz
Niezwykle malownicza opowieść o tryumfie dobra nad złem rozgrywająca się w królestwie najpiękniejszych kwiatów, którym niespodziewanie próbuje zawładnąć zła siła. Wspaniałe plastyczne kostiumy oraz jedyna w swoim rodzaju muzyka przeniosą widzów do magicznego świata.
 
BILETY:
Rezerwacja miejsc na spektakle: pon - pt w godz. 8.00 - 16.00
tel. (12) 633 37 62, (12) 632 92 00 i (12) 623 79 59 (kasa biletowa)
Kasa biletowa czynna jest: pon - pt w godz. 8.00 – 12.00 i 15.00 - 17.00 oraz w weekendy na godzinę przed spektaklem.
Rezerwacje indywidualne: kasa@groteska.pl

Teatr Groteska
Kraków
ul. Skarbowa 2         

więcej »

 
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj