GRY
 
 

TEATR LALEK "PLECIUGA" LATEM

25,26.08.2012r., Teatr Lalek Pleciuga zaprasza dzieci na wakacyjne spektakle.

Teatr Lalek "Pleciuga"
Uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym kasa biletowa będzie nieczynna, a rezerwacji na spektakle sierpniowe, które przygotowaliśmy dla Państwa, będzie można dokonać telefonicznie:
nr tel. 91 44 55 101.

Spektakle w sierpniu

25.08 sobota, Afrykańska przygoda, godzina 15:30
25.08 sobota, Jabłoneczka, godzina 16:00
26.08 niedziela, Afrykańska przygoda, godzina 11:00
26.08 niedziela, Jabłoneczka, godzina 11:30

AFRYKAŃSKA PRZYGODA
spektakl dla najnajmłodszych
 
Spektakl ten w teatralnym plebiscycie Bursztynowy Pierścień
otrzymał tytuł najlepszego przedstawienia sezonu 2010/2011 w województwie zachodniopomorskim.
 
autor – Mariola Fajak-Słomińska
reżyseria – Janusz Słomiński
scenografia – Jolanta Brejdak
muzyka – Paweł Dudzik
występują: Mariola Fajak-Słomińska, Janusz Słomiński, Mirosław Kucharski

spektakl dla dzieci od 1 roku

Mariola i Janusz Słomińscy w swoim scenariuszu stworzyli postać bohatera dziecięcego - Jacusia, który we śnie przenosi się na Czarny Ląd. Spotyka tam wiele sympatycznych zwierząt, z którymi przeżywa wspaniałe przygody. Jacuś, choć nie umie mówić, doskonale daje sobie radę – dzięki odwadze i radosnemu usposobieniu. Małe dzieci podążają za bohaterem, ponieważ Jacuś używa dobrze im znanych sygnałów słownych, np. bam, hopla. Specjalnie zaprojektowana na kształt pokoju dziecinnego przestrzeń teatralna, umożliwia maluchom swobodny odbiór przedstawienia. Widzowie nie siedzą w tradycyjnych fotelach, lecz na rozsypanych na miękkiej wykładzinie poduszkach. Jest też specjalna ławka w kształcie wielbłąda.
Nie bez znaczenia jest kolorystyka scenografii, zaprojektowanej przez Jolantę Brejdak oraz urokliwa muzyka oparta na rytmach afrykańskich z elementami dziecięcej kołysanki – pozytywki – dzieło toruńskiego artysty Pawła Dudzika.

JABŁONECZKA

autor - Jan Wilkowski wg K. Czernego w tłumaczeniu Jerzego Zaborowskiego
reżyseria – Laura Słabińska
scenografia – Mikołaj Malesza
muzyka – Hubert Połoniewicz
występują: Marta Łągiewka, Przemysław Żychowski, Zbigniew Wilczyński

spektakl dla dzieci od 4 lat

Pewnego dnia na leśnej polanie wyrosło z ziemi małe drzewko owocowe – jabłoneczka. Mieszkańcy lasu – lis, jeż, dzięcioł, kret – przyglądali się jej z zaciekawieniem. Z czasem zaczęli przyjaźnić się ze swoją niezwykłą towarzyszką. Przeganiali atakujące ją szkodniki, dotrzymywali jej towarzystwa, czekali na pierwsze jabłka.
„Jabłoneczka” to przedstawienie o dojrzewaniu, przyjaźni oraz cykliczności przyrody. Opowiada o drzewie, które przez przypadek znalazło się w obcym środowisku, ale dzięki opiece leśnych zwierząt oraz ogrodnika mogło zakwitnąć i w końcu urodzić pyszne owoce.
Zmiany, jakie zachodzą w naturze i człowieku, ukazane są na przestrzeni czterech pór roku, pełnych kolorów i dźwięków. Aktorzy, przedstawiając historię oraz mieszkańców lasu, śpiewają piosenki oraz używają malowanych drewnianych lalek. Ich barwna opowieść zawiera przekaz, który uczy dzieci wdzięczności, przyjaźni oraz bezinteresowności. Trzeba zdobyć się na wysiłek, żeby stworzyć coś dobrego.
 
rezerwacja biletów:
tel. 91 44 55 101

Teatr Lalek PLECIUGA
pl. Teatralny 1
71-405 Szczecin
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj