GRY
 
 

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu - sezon artystyczny 2012/2013

2012/2013r., Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza na przedstawienia i warsztaty.

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu sezon artystyczny 2012/2013 rozpoczyna we wrześniu wyjazdem ze spektaklem „Calineczka” do Czarnogóry na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek w Podgoricy, gdzie będzie jedynym teatrem reprezentującym Polskę. W październiku natomiast, już po raz kolejny, zaprezentuje się w Austrii podczas Dni Polskich. Tak, jak w ubiegłym sezonie, Teatr zamierza współpracować z różnymi teatrami oraz ośrodkami kultury w całej Polsce.

W sezonie Teatr planuje dla swoich widzów trzy premiery oraz warsztaty dla młodzieży i dorosłych z laureatem tegorocznej PAKI – Kabaretem Nic Nie Szkodzi. Nowy sezon to także nawiązanie bliższej współpracy z Wydziałem Reżyserii PWST w Krakowie (Wydziałem Zamiejscowym we Wrocławiu). Pierwszym przedstawieniem powstałym w koprodukcji z tą uczelnią będzie „Le Filo Fable” – eksperymentalny, interaktywny spektakl dla dzieci na motywach bajek filozoficznych z różnych stron świata, którego premiera odbędzie się 29 września na Małej Scenie. Reżyserii podjęła się Joanna Gerigk, scenografii Jan Polívka.

Kolejną realizację Teatr powierzy młodemu debiutantowi z tejże uczelni – Przemysławowi Jaszczakowi. Premiera „Brzydkiego kaczątka”, zaplanowana na luty 2013 roku, będzie w większości dziełem młodych twórców. Oprócz reżysera na scenie zadebiutują dramaturg i kompozytor.

Na początku roku do zespołu aktorskiego dołączą nowi aktorzy: absolwentka PWST z Wrocławia oraz student, którego dyplom odbędzie się w wałbrzyskim Teatrze.

W maju Teatr przewiduje premierę inscenizacji muzyczno-ruchowej na podstawie „Księgi dżungli”. Mamy nadzieję, że nowe propozycje repertuarowe zaskoczą widzów swoim nowatorstwem, energią, formą ekspresji oraz zagoszczą na stałe na naszej scenie.
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!
Doładuj
Przeładuj