GRY
 
 

Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana

18.11.2012r., godz.10.00 i 12.00 w Teatrze Miniatura będzie można obejrzeć bardzo interesujący spektakl gościnny „Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana” z Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego z Warszawy.

miejski teatr miniatura
fot. Marta Ankiersztejn
Spektakl powstał z inspiracji i fascynacji reżyserki Justyny Sobczyk i dramaturżki Justyny Lipko-Koniecznej twórczością i filozofią wybitnego polskiego reżysera teatralnego Jana Dormana, który pisał, że teatr powinien być instrumentem, który rozwija dziecięcą wyobraźnię. „Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana” oparty jest na fragmentach scenariuszy „Kaczka i Hamlet”, „Konik” oraz „Która godzina”, ale przede wszystkim rozwinął się z zabaw i improwizacji, wspomnień i skojarzeń twórców. Przewodnią osią przedstawienia jest dziecięca rywalizacja oraz „dorosła” wojna. Pytania o dorastanie, podążanie za swoimi marzeniami, sens wywoływania konfliktów pojawiają się w scenach improwizowanych przez trójkę aktorów.

Istotą tego spektaklu, opartego również na interakcji z dziećmi, jest żywioł swobodnej i niczym nieskrępowanej zabawy. Dzięki temu mali widzowie odbierają pierwszą lekcję teatralnej umowności.

Poza przedstawieniem będzie można również zobaczyć instalację artystyczną, w której obiektami będą elementy scenografii ze spektaklu. W godzinach 16.00-19.00 odbędą się warsztaty dla nauczycieli, animatorów, instruktorów teatralnych, podczas których prowadzący przybliżą koncepcję pedagogiczno-teatralną Jana Dormana. Każdy z uczestników warsztatów otrzyma broszurę edukacyjną, zawierającą materiały do pracy teatralnej z podopiecznymi.

BILETY
Bilety w cenie: indywidualne: 18 zł; rodzinne: 15 zł do nabycia w kasie Teatru Miniatura (wtorek-piątek: 9.00-15.00, czwartek: 9.00-17.00, sobota-niedziela: 2 godziny przed spektaklem).
Na warsztaty wstęp bezpłatny, ale trzeba wcześniej zarezerwować sobie miejsce w kasie teatru
Rezerwacja: tel. 58 341 94 83,
informacja: organizacjawidowisk@teatrminiatura.pl

Miejski Teatr MINIATURA
Gdańsk
ul. Grunwaldzka 16,
Tel/fax (058) 341 94 83 ; (058) 341 12 09
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...
Doładuj
Przeładuj