rodzinne wakacje
fot. AdobeStock

Technologia a bezpieczeństwo w podróży z dziećmi

Początek lata to doskonały moment na niezapomniane, rodzinne wakacje. Podpowiadamy, jak zaplanować podróż z dzieckiem oraz jak sprawić, by podróż samochodem była udana i bezpieczna.
rodzinne wakacje
fot. AdobeStock
Gdy planujemy urlop z dzieckiem, warto pomyśleć, dokąd chcemy pojechać, jakie atrakcje są przewidziane dla malucha i do tych oczekiwań dostosować wyjazd. Podróżowanie z dzieckiem może być wielką przyjemnością, żeby jednak tak się stało, podróż musi być nie tylko wygodna, ale przede wszystkim bezpieczna. Jak zadbać o dziecko w podróży?

Zaplanuj podróż

Czy lepiej wyruszyć o świcie czy w nocy? Wszystko zależy od tego, ile czasu zajmie nam dojazd do miejsca docelowego. Jeśli chodzi o najmłodszych pasażerów, chyba nie ma idealnej pory na podróż z dzieckiem. Maluch może w każdej chwili się rozpłakać, zacząć marudzić albo chcieć wysiąść z samochodu. Aby uniknąć takich „niespodzianek” zaplanuj podróż o takiej porze dnia, która będzie najbardziej odpowiednia. Na przykład po śniadaniu – maluchy nie lubią być zrywane o świcie i zdecydowanie lepiej czują się, gdy są najedzone. Jeśli podróż będzie trwała dwanaście godzin – najlepiej wyjechać wieczorem. Wtedy jest szansa, że maluch prześpi całą drogę. 

Spakuj potrzebne rzeczy

Wybierając podróż autem, z reguły zastanawiamy się, jak zmieścić cały nasz dobytek w jednym samochodzie. Wszelkie walizki, sprzęt sportowy i akcesoria pakujemy oczywiście do bagażnika, jednak warto mieć przy sobie kilka drobiazgów. Jeśli wybieramy się w podróż z niemowlęciem, miejmy przy sobie „zestaw pierwszej potrzeby”, czyli ulubione zabawki dziecka, smoczek-uspokajacz, mleko w butelce i kolorowe książeczki, które umilą długą podróż. Nie zapomnijmy także o apteczce, która powinna znajdować się w każdym samochodzie – nawet wtedy, gdy nie jedziemy na wakacje. Zanim ruszymy, upewnijmy się, że dziecko jest prawidłowo zapięte w odpowiednio dopasowanym foteliku, zamontowanym na tylnym siedzeniu samochodu.

       

Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka

Bezpieczna jazda samochodem to pierwszy krok do udanych rodzinnych wakacji. Dlatego myśląc o bezpieczeństwie swojej rodziny, warto pomyśleć o samochodzie wyposażonym w najnowocześniejszą technologię, takim jak Škoda Karoq. Samochód posiada ekran dotykowy do obsługi multimediów, technologię LED oświetlającą kabinę, cyfrowy zestaw wskaźników (np. z dużym widokiem nawigacji), tylne siedzenia z VarioFlex. Škoda Karoq ma również funkcję awaryjnego hamowania Pedestrian Monitor, której celem jest nadzór ruchu pieszych przed samochodem i zapobieganie kolizjom z nimi. Auto potrafi rozpoznać ryzyko kolizji z pieszym i samodzielnie zareagować, najpierw ostrzegając przed niebezpieczeństwem, a ostatecznie automatycznie uruchamiając hamulce. A za pomocą bezdotykowego otwierania pokrywy bagażnika, z łatwością zapakujesz dziecięcy wózek, walizki lub sprzęt sportowy. Oprócz tego auto posiada również trzy personalizowane kluczyki, pakiet Škoda Connec oraz możliwość indukcyjnego ładowania baterii telefonu. Dzięki takim udogodnieniom, jakie posiada Škoda Karoq, zagwarantujesz swojej rodzinie komfort jazdy oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Poznaj całą rodzinę Škody: www.skoda-auto.pl
Oceń artykuł

Ocena 4 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy