tęczowe dzieci
fot. Fotolia

Tęczowe dzieci –​ dlaczego je tak nazywamy? Kim są dzieci indygo i kryształowe?

Tęczowe dzieci to określenie dzieci, które dają nadzieję na macierzyństwo. Po poronionej ciąży są jak tęcza na niebie po burzy. Sprawdź, skąd wzięło się to określenie. Poznaj definicję nazw dzieci indygo i kryształowe dzieci.
Monika Karbarczyk
tęczowe dzieci
fot. Fotolia
„Tęczowe dzieci” – tak nazywa się dzieci, które rodzą się matkom, których poprzednie ciąże zakończyły się poronieniem lub śmiercią dopiero co narodzonego dziecka. Tęcza zwykle pojawia się po burzy i przynosi nadzieję na lepszą pogodę. Podobnie jest z „tęczowymi dziećmi”, które są symbolem nadziei na macierzyństwo. Każde takie dziecko jest błogosławieństwem. Istnieją też inne wyjątkowe dzieci: kryształowe i indygo. Opisujemy znaczenie tych określeń.

Spis treści:
  1. Tęczowe dzieci – kim są?
  2. Dzieci indygo – uzdrowienie planety
  3. Dzieci kryształowe – bliskość z naturą

Tęczowe dzieci - kim są?

Tęczowe dzieci przychodzą na świat po wcześniejszym poronieniu. Sprawiają, że rodzicom (przynajmniej w jakiejś części) udaje się zapomnieć o cierpieniu, które ich spotkało. Ból i stratę poprzedniego dziecka można porównać do burzy, natomiast szczęście spowodowane narodzinami dziecka po traumatycznych przejściach – do tęczy, która pojawia się po deszczu. W internecie można znaleźć wiele historii par, które wychowują „tęczowe dzieci”.  


e-book Odporność dziecka konsultacja dr P. Grzesiowski Te piękne zdjęcia wykonały dwie fotografki Natalia Karpovovy i Elena Gannenko. Pierwsze zdjęcie przedstawia kobiety w ciąży, ubrane w stroje w kolorach tęczy, na drugiej fotografii te same matki trzymają na rękach dzieci ubrane w stroje w kolorach tęczy. 
 
 

Who loves this "rainbow babies" photo? A “rainbow baby” is a baby that is born following a miscarriage, stillbirth,...

Posted by Every Child is a Blessing: The Journey Through My Pregnancy on 20 września 2015

Dzieci indygo - uzdrowienie planety

Hippisi, ale także osoby związane z ruchem New Age i spirytyzmem uważają, że dzieci indygo są bardzo wyjątkowe. Pojawiły się, żeby uzdrowić planetę. Charakteryzują się specyficznymi zdolnościami paranormalnymi oraz wyjątkową wrażliwością i sposobem, w jaki spostrzegają rzeczywistość. Energia dziecka indygo wpływa na zmianę naszego świata. Zdaniem Nancy Ann Tappe, parapsycholożki z USA, niektóre dzieci posiadają aurę koloru niebiesko-fioletowego, stąd właśnie nazwa „dzieci indygo”.

Dzieci kryształowe - bliskość z naturą

To określenie również wywodzi się z parapsychologii oraz filozofii New Age. Charakterystyczną cechą „kryształowych dzieci” są duże, okrągłe, jasne oczy. Ich spojrzenie jest przeszywające. Są to dobre, spokojne, melancholijne dzieci. Kochają naturę i właśnie w jej okolicznościach czują się najlepiej. Często cierpią na alergie pokarmowe, ponieważ instynktownie odrzucają żywność wysoko przetworzoną. Kryształowe dzieci mają sprowadzać ludzkość na dobrą drogę życia bez agresji.

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Nie lecząc zębów możesz doprowadzić do przedwczesnego porodu
Częste podjadanie oraz wymioty występujące we wczesnej fazie ciąży niszczą szkliwo zębów i powodują próchnicę. Zaniechanie wizyty u dentysty przez kobietę ciężarną może doprowadzić do zakażenia, co skutkuje poronieniem lub przedwczesnym porodem.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 6 głosy

Zobacz także

Popularne tematy