Kadr z filmu wytwórni Walta Disneya o miesiączce
fot. Walt Disney Productions

Tego filmu Disneya z pewnością nie znasz!

Każdy z nas zna historie Kopciuszka i Piotrusia Pana. Nie każdy jednak wie, że studio Disneya stworzyło film o... miesiączce.
Hanna Szczesiak
Kadr z filmu wytwórni Walta Disneya o miesiączce
fot. Walt Disney Productions
Wytwórnia Walta Disneya nie zawsze zarabiała na swoich filmach miliony dolarów. Po II wojnie, w związku z problemami finansowymi, studio zaangażowało się w produkcję filmów reklamowych. Jednym z pierwszych takich filmów była 10-minutowa animacja "Opowieść o Miesiączce", którą na zajęciach z edukacji zdrowotnej zobaczyło ponad 100 milionów uczniów.

Animacja przedstawia cykl menstruacyjny i przekonuje, że w okresie nie ma nic niepokojącego, a miesiączkujące kobiety mogą robić to, co zwykle – tańczyć, jeździć na rowerze czy brać prysznic. "W miesiączce nie ma nic dziwnego ani tajemniczego" – przekonuje nas narrator. Zobaczcie sami:


Oryginalna wersja filmu z 1946 roku.

Jesteście zaskoczeni taką animacją? ;) Nie sądziłam, że zobaczę film Disneya o okresie, ale jestem nim zachwycona!

Czytaj także: Księżniczki Disneya rodzą dzieci i zmieniają pieluchy!
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy