GRY
 
 

Tego obawiali się wszyscy: Centrum Zdrowia Dziecka zamyka oddziały

„Robimy to z ciężkim sercem, ale pamiętamy, że na końcu tego naszego sporu są pacjenci i musimy przede wszystkim troszczyć się o nich...”

CZD zamyka oddziały
Sprawdziły się pogłoski o zamknięciach w Centrum Zdrowia Dziecka. Po 2 tygodniach strajku zostają zamknięte 4 oddziały.

W placówce od 24 maja trwa strajk pielęgniarek, które odeszły od łóżek pacjentów. Dziś po raz kolejny pielęgniarki i władze szpitala przystąpiły do negocjacji. Dyrekcja placówki podjęła niezwykle trudną decyzje o zamknięciu oddziałów. Poinformowała o niej dziennikarzy dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka Małgorzata Syczewska:

- Ponieważ sytuacja jest bardzo trudna, została przez nas podjęta decyzja o tym, że zamkniemy cztery oddziały, by przesunąć personel do tych klinik, w których mamy pacjentów wymagających opieki i by zapewnić im bezpieczeństwo i możliwość leczenia (...) Robimy to z ciężkim sercem, ale pamiętamy, że na końcu tego naszego sporu są pacjenci i musimy przede wszystkim troszczyć się o nich, żeby warunki, które tu mają - w tej trudnej sytuacji - były bezpieczne. To jest tym podyktowane – wyjaśniała Syczewska.

Wśród zamykanych oddziałów nie ma onkologii: - Nie myślimy o tym – zaznaczyła dyrektor.

Syczewska przekazała, że w poniedziałek dyrekcja otrzymała od działającego w placówce związku zawodowego pielęgniarek nową propozycje porozumienia. Poinformowała, że jest ona analizowana: - Musimy policzyć koszta – stwierdziła.

Przypomnijmy:
Redakcja poleca: Dr Piotr Gietka: Dziecięce szpitale powinny przypominać sale zabaw! [WIDEO]
Przyjazna atmosfera w szpitalu zmniejsza stres u dziecka i wspomaga leczenie. O domowej atmosferze w szpitalach, kolorowych salach i o tym, dlaczego choroby reumatyczne dotykają nawet małe dzieci, opowiada dr Piotr Gietka z Instytutu Reumatologii.
Doładuj
Przeładuj