ciąża, telefon, smartfon
fot. fotolia

Telefony komórkowe wykrywające ciążę!

Już wkrótce dzięki smartfonowi będziesz mogła się dowiedzieć, czy jesteś w ciąży.
Marta Kabulska
ciąża, telefon, smartfon
fot. fotolia

Aplikacja wykrywająca ciążę

Naukowcy z Centrum Technologii Optycznych w Hanowerze niedawno opracowali czujnik światłowodowy do smartfonów. Dzięki niemu telefon będzie służył czemuś więcej niż komunikowaniu się między sobą – będzie wykorzystywany do przeprowadzenia różnych testów, takich jak test ciążowy czy monitorowanie cukrzycy. Odczyty z tego czujnika odczytywany poprzez odpowiednią aplikację, dostarczy wyniki w czasie rzeczywistym.

Zobacz też: 5 najlepszych aplikacji na smartfona dla kobiety

Użytkownicy będą mogli monitorować różne rodzaje sygnałów przekazywanych z ciała do urządzenia, w tym z moczu, śliny, krwi, potu i oddechu. Odczyty mogą być nawet w połączeniu z sygnałem GPS w telefonie, dzięki czemu, w razie złych wyników pokierują użytkownika do najbliższego szpitala.

Nie wiemy jeszcze, kiedy to urządzenie będzie dostępne, ani jaka będzie jego cena. Prawdopodobnie, nie mamy co liczyć na to, że będzie ono niższe od testu ciążowego dostępnego obecnie w aptekach. Swoją drogą ciężko mi uwierzyć, że osoby, które dowiedzą się o ciąży ze swojego smartfona, nie będą jej potwierdzać klasycznym testem ciążowym.

Zobacz też: Volvo z fotelikiem dziecięcym zamiast fotela pasażera
Redakcja poleca: Studio Babyonline 8-14.06 – poznaj 5 najlepszych tekstów tygodnia
Bądź na bieżąco! Nie przeocz najważniejszych wydarzeń! Sprawdź, co w ubiegłym tygodniu wywołało najwięcej emocji, dyskusji. Oto szybki ranking TOP 5 na Babyonline.pl.

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj