GRY
 
 

Ten film zmrozi ci krew w żyłach, jednak musisz go zobaczyć

Wolimy myśleć, że wypadki to coś, do czego dopuszczają wyłącznie nieodpowiedzialni, zaniedbujący swoje dzieci rodzice. Prawda jest taka, że wystarczy chwila nieuwagi i zbyt szybko jadący kierowca...

By doszło do wypadku, wystarczy chwila nieuwagi
fot. via Scigacz.pl
Gdyby kierowca samochodu z filmu jechał choć odrobinę szybciej, nie zdołałby w porę zahamować. Doszłoby do wypadku.Kierowco, nie pędź tak!

Krążący po sieci film został zamieszczony m.in. na stronie ścigacz.pl. z dopiskiem "Dlaczego w mieście obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h".

"Ten film kierujemy do wszystkich Frogów, Bogusiów i innych Stigów, którzy gonią się po mieście i wrzucają to do internetu.  Film pochodzi z Rosji (a jakże), nie ma w nim motocykli, ale równie dobrze motocykli może dotyczyć. Film  zmrozi wam krew w żyłach. Gwarantowane. Ograniczenia w mieście są tam nie bez powodu. Strach pomyśleć, co by się wydarzyło, gdyby kierowcy samochodu jechali tylko nieco szybciej" - pisze Łukasz "Boczo" Tomanek.

Jego apel nie sprawi niestety, że nagle  kierowcy i motocykliści zaczną jeździć wolniej i ostrożniej.
"Droga to miejsce NIEBEZPIECZNE! Na drodze ginęli, giną i będą ginąć ludzie. Właśnie dlatego w pobliżu dróg nie puszcza się dzieci samopas" – napisał  jeden z komentatorów.

Redakcja poleca: Jak wybrać fotelik samochodowy dla starszego dziecka?
Wielu rodziców zastanawia się, co powinni wziąć pod uwagę przy wyborze fotelika dla dziecka. Czy ty też masz ten problem? Jeżeli twoja odpowiedz jest tiwerdząca, obejrzyj film i dowiedz się jak dobrać fotelik dla starszego dziecka.

Mamo, tato, pilnujcie mnie!

Uważamy, że trzeba zrobić wszystko, by z dróg zniknęli szaleńcy, dla których liczy się tylko prędkość i adrenalina. 
Jednak piraci drogowi to jedno, a nasze -  rodziców obowiązki drugie. Chcemy czy nie,  ZAWSZE może znaleźć się ktoś, kto będzie jechał za szybko albo nieuważnie. Nie możemy o tym zapominać.

Kochani rodzice! NAPRAWDĘ wystarczy moment, by doszło do wypadku, by dziecko wybiegło albo wyjechało na rowerku czy hulajnodze na ulicę.

Jedyna rada: trzeba mieć oczy dookoła głowy i pilnować malca wszędzie, gdzie są samochody i inne pojazdy. Także wtedy, gdy zadzwoni komórka albo coś innego będzie nas rozpraszać. 

Trzeba mocno trzymać dziecko za rękę i od małego uczyć je zasad bezpieczeństwa, pamiętając, że upłynie sporo czasu, zanim samo zacznie dbać o własną skórę.

Polecamy: 5 zasad bezpieczeństwa dziecka na drodze

Uważajcie także na samochody ruszające z parkingu...

Gdy kierowca wycofuje samochód z miejsca parkingowego NAPRAWDĘ nie widzi, co dzieje się za nim blisko ziemi. Jest w stanie zobaczyć dorosłego człowieka, ale małe dziecko, zwłaszcza siedzące na rowerku albo kucające za zderzakiem,  niekoniecznie!


...i  na rowery

Coraz ostrożniejsi musimy być także w parkach i na spokojnych (przeważnie) uliczkach: zderzenie dziecka z pędzącym rowerem może skończyć się dla malucha tragicznie.

Przeczytaj także: Bezpieczeństwo dziecka w domu i poza nimOcena (1 ocena)

4.0
Doładuj
Przeładuj