Ten fryzjer wie, jak strzyc dzieci z autyzmem
fot. Facebook/James Williams

Co wyprawia ten fryzjer?! Zobacz wzruszający film

Dla dziecka z autyzmem wizyta u fryzjera może być koszmarem. Ten fryzjer po raz kolejny udowodnił, że nie ma sobie równych. Zobacz wzruszający film!
Hanna Szczesiak
Ten fryzjer wie, jak strzyc dzieci z autyzmem
fot. Facebook/James Williams
Dla malucha wizyta u fryzjera często wiąże się z dużymi emocjami i stresem. Dla dzieci z autyzmem wizyta u fryzjera to nie tylko ogromne emocje, stres i chęć ucieczki, ale także ból. Znalezienie fryzjera, który będzie umiał poradzić sobie z przestraszonym, uciekającym dzieckiem, może być dla rodzica dużym wyzwaniem.

Walijczyk James Williams wie, jak strzyc maluchy, które potrzebują szczególnej uwagi i wyrozumiałości. Film, na którym James strzyże Ethana, został wyświetlony ponad 4 miliony razy, udostępniło go 50 tysięcy osób. Zobaczcie, jak James radzi sobie z autystycznym chłopcem:
 

James zgłosił się do twórców profilu Love What Matters. Do filmu dołączył wiadomość: "Nazywam się James Williams, jestem założycielem Autism Barbers Assemble zajmującego się strzyżeniem dzieci z autyzmem. Jesteśmy grupą, która jeździ po Wielkiej Brytanii i pomaga strzyc autystyczne dzieci. Ethan ma autyzm i nie mówi, to jego druga wizyta w moim salonie. To przykład, który można wykorzystać. Świetny sposób, by pomóc dziecku przetrwać strzyżenie".

O Jamesie zrobiło się głośno w 2015 roku. Opublikował na Facebooku zdjęcie podczas strzyżenia jednego ze swoich małych klientów, 4-letniego Masona. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że w tym samym czasie... leżał na podłodze. Zobaczcie sami:
 

Pod zdjęciami i filmami publikowanymi przez Jamesa pojawiają się setki komentarzy. Rodzice dzieci z zaburzeniami autystycznymi dziękują mu, że uświadamia, z jakim stresem dla dziecka z autyzmem może wiązać się wizyta u fryzjera oraz że pokazuje, jak ułatwić strzyżenie.

James zdobył nasze serca! Jak wasze dzieci znoszą wizyty u fryzjera? Być może same jesteście mamami maluchów z autyzmem i wiecie, dlaczego wybór fryzjera jest tak ważny?

Czytaj także: 6-latka z autyzmem zaczęła mówić dzięki niezwykłemu przyjacielowi

Źródło: FB Love What Matters
Redakcja poleca: Upięcie z grzywką: fryzura dla dziewczynki - wideo
Zobacz, jak zrobić finezyjny kok i pokolorować dziewczęcą grzywkę.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy