Swmartwatch dla dziecka
fot. AdobeStock

Ten gadżet pozwoli twojemu dziecku być w kontakcie z dziadkami nawet bez telefonu

Małe dzieci tęsknią za babcią i dziadkiem? Dzięki smartwatchowi będą mogły zadzwonić do bliskich, kiedy tylko chcą.
Dominika Bielas
Swmartwatch dla dziecka
fot. AdobeStock
Zamknięcie szkół zostało przedłużone o kolejne 2 tygodnie. Większość dzieci już od miesiąca nie widziała swoich dziadków i nie zobaczy ich także w Święta Wielkanocne. Szczególnie po małych dzieciach widać, że ta sytuacja nie jest łatwa. Dobrym pomysłem na tęsknotę jest robienie prac plastycznych dla dziadków, które możecie fotografować i wysyłać MMSem lub mailem, a przekazać, gdy sytuacja się uspokoi. Psychologowie radzą także, by jak najczęściej decydować się na kontakt telefoniczny lub przez komunikatory wideo. Jednak szczególnie w przypadku przedszkolaków, czy nieco starszych dzieci, kontakt taki wcale nie musi być ułatwieniem. Dla mojej córki np. ważne jest, by był to moment, w którym to ona ma ochotę na rozmowę. Jak ułatwić więc dziecku kontakt z dziadkami, gdy nie jest to takie łatwe? Jest pewien sprytny gadżet, który powinien przypaść wam do gustu.

Telefon dla dziecka? Niekoniecznie

Jeśli mama i tata pracują, zazwyczaj telefon czy komputer nie jest łatwo dostępny dla małego dziecka. Jeśli nie chcesz kupować dziecku jego własnego smartfona, dobrym pomysłem może być smartwatch. Te nowoczesne zegarki nie tylko mają opcje pokazywania godziny, robienia zdjęć czy grania w gry, ale także pełnią funkcje prostego telefonu. Dzięki temu dziadkowie mogą w każdej chwili zadzwonić bezpośrednio do dziecka i tak samo ono może zadzwonić do dziadków, czy innych członków rodziny z ustalonej przez was listy kontaktów.
Taki gadżet to nie tylko fajna rzecz dla dziecka. Warto pomyśleć też o smartwatchu dla seniora. Zwłaszcza teraz, gdy osoby starsze potrzebują szczególnego wsparcia, a kontakt z nimi jest utrudniony. Oprócz funkcji telefonu smartwatch w wersji dla seniorów ma kilka przydatnych funkcji np. jeśli dziadek lub babcia źle się poczują, lub znajdą się w sytuacji zagrożenia, wyślą na twój telefon sygnał SOS, który natychmiast otrzymasz w formie SMS-a. Jeżeli z twoim bliskim zbyt długo nie ma kontaktu, funkcja nasłuchu umożliwi ci dyskretne połączenie się z zegarkiem. W aplikacji ustawisz także przypomnienie o lekach. Dzięki temu twoi bliscy już nigdy nie zapomną o zażyciu ważnych dla zdrowia tabletek.

Zobacz także:
Redakcja poleca: Jak zrobić wazon z puszki i sznurka
Czasem najprostsze rzeczy są najbardziej efektowne. Dlatego zamiast wyrzucać starą puszkę po kukurydzy czy ananasie przerób ją na gustowny wazon lun osłonkę na doniczkę Obejrzyj film i przekonaj się, że jest to dziecinnie proste.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy