James Harrison uratował ponad 2 miliony dzieci
fot. Fotolia

Ten mężczyzna uratował ponad 2 miliony dzieci!

To niezwykłe, w jaki sposób mógł tego dokonać.
Milena Oszczepalińska
James Harrison uratował ponad 2 miliony dzieci
fot. Fotolia
James Harrison, 81-latek z Australii znany jest na świecie jako „człowiek ze złotą ręką”. Skąd ten przydomek? Przeczytajcie jego historię, jest niepowtarzalna!

Krew Jamesa Harrisona uratowała miliony dzieci!

James Harrison w wieku 14 lat musiał przejść poważną operację, podczas której konieczne było przeprowadzenie transfuzji krwi. To uratowało mu wówczas życie. Chłopak mając 18 lat postanowił więc, że sam zacznie oddawać krew. Szybko okazało się, że ma ona niesamowite właściwości!

Lekarze w krótkim czasie przekonali się, że krew Jamesa produkuje przeciwciało, które zapobiega tragicznym skutkom konfliktu serologicznego. Podając ją noworodkowi narażonemu na konflikt serologiczny ze względu na różnicę czynnika Rh u rodziców, ratuje się go przed poważnymi problemami zdrowotnymi.

Co mógł wówczas zrobić James Harrison? Oczywiście zdecydował się regularnie, raz w tygodniu oddawać krew (osocze) przez wiele lat. Pobrano mu ją ponad 1000 razy, co pozwoliło na uratowanie w sumie ponad 2 miliony dzieci! Krew Jamesa stała się tak cenna, że jego życie ubezpieczono na milion dolarów.
Redakcja poleca: Jak zrobić kalendarz adwentowy z rolek po papierze [WIDEO]
Kalendarz adwentowy z rolek może być fantastyczną dekoracją domu. Dlatego nie czekaj i już dziś zrób dla dziecka i całej rodziny fantastyczny kalendarz adwentowy.

Zastrzyk dla ciężarnych ratujący nienarodzone dzieci

James Harrison zgodził się, by przeprowadzono na nim badania, których efektem było stworzenie specjalnego zastrzyku zawierającego immunoglobulinę anty-D. Podaje się go ciężarnym, u których istnieje ryzyko powstania konfliktu serologicznego.

Za swoją działalność James został odznaczony Orderem Australii. Zobaczcie historię tego niezwykłego człowieka:  

Zobacz też: Pies odgryzł dziecku ucho. Lekarze zaszyli mu je w brzuchu!

Źródło: Facebook/Doceniać
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy