James Harrison uratował ponad 2 miliony dzieci
fot. Fotolia

Ten mężczyzna uratował ponad 2 miliony dzieci!

To niezwykłe, w jaki sposób mógł tego dokonać.
Milena Oszczepalińska
James Harrison uratował ponad 2 miliony dzieci
fot. Fotolia
James Harrison, 81-latek z Australii znany jest na świecie jako „człowiek ze złotą ręką”. Skąd ten przydomek? Przeczytajcie jego historię, jest niepowtarzalna!

Krew Jamesa Harrisona uratowała miliony dzieci!

James Harrison w wieku 14 lat musiał przejść poważną operację, podczas której konieczne było przeprowadzenie transfuzji krwi. To uratowało mu wówczas życie. Chłopak mając 18 lat postanowił więc, że sam zacznie oddawać krew. Szybko okazało się, że ma ona niesamowite właściwości!

Lekarze w krótkim czasie przekonali się, że krew Jamesa produkuje przeciwciało, które zapobiega tragicznym skutkom konfliktu serologicznego. Podając ją noworodkowi narażonemu na konflikt serologiczny ze względu na różnicę czynnika Rh u rodziców, ratuje się go przed poważnymi problemami zdrowotnymi.

Co mógł wówczas zrobić James Harrison? Oczywiście zdecydował się regularnie, raz w tygodniu oddawać krew (osocze) przez wiele lat. Pobrano mu ją ponad 1000 razy, co pozwoliło na uratowanie w sumie ponad 2 miliony dzieci! Krew Jamesa stała się tak cenna, że jego życie ubezpieczono na milion dolarów.
Redakcja poleca: Co pyli w lipcu: co pyli teraz i pod koniec lipca? Lista roślin i okresy pylenia [WIDEO]
W lipcu pyli kilka roślin i grzybów, które mogą sprawić, że alergia mocno się nasili. Najintensywniej w lipcu kwitnie pokrzywa, trawy oraz grzyby. Pylenie innych roślin zmienia się na przestrzeni całego miesiąca. Jeśli więc sprawdzisz, co pyli na początku i pod koniec lipca, lepiej przygotujesz się na okresy pylenia.

Zastrzyk dla ciężarnych ratujący nienarodzone dzieci

James Harrison zgodził się, by przeprowadzono na nim badania, których efektem było stworzenie specjalnego zastrzyku zawierającego immunoglobulinę anty-D. Podaje się go ciężarnym, u których istnieje ryzyko powstania konfliktu serologicznego.

Za swoją działalność James został odznaczony Orderem Australii. Zobaczcie historię tego niezwykłego człowieka:  

Zobacz też: Pies odgryzł dziecku ucho. Lekarze zaszyli mu je w brzuchu!

Źródło: Facebook/Doceniać
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy