Fotolia
fot. Fotolia

Ten ojciec pokonał 515 km, żeby pomóc dziecku

Rodzice są zdolni do wielu poświęceń, żeby ratować swoje dzieci. Pan Piotr z Mysłowic znalazł sposób, aby jego walka o zdrowie syna została zauważona.
Fotolia
fot. Fotolia
Ian – syn Pana Piotra został zdiagnozowany, kiedy skończył 2,5 roku. Okazało się, że ma autyzm. Życie dziecka z tą chorobą nie jest łatwe. Trudności odnalezienia się w społeczeństwie dotyczą nie tylko kontaktu z innymi. Dzieci wymagają opieki logopedy, pedagoga, psychologa. Najlepiej, aby była ona zapewniona w przedszkolu integracyjnym albo placówce specjalizującej się w rozwoju dzieci autystycznych.

Niestety, wszystko kosztuje. Każde badanie, jak chociażby EEG, wymaga specjalnych warunków. Leczenie dentystyczne musi odbywać się w pełnym znieczuleniu. Samo utrzymanie diety i zajęcia dydaktyczne pochłaniają dużą część budżetu domowego.

Jak zebrać pieniądze na terapię?

Bez względu na pogodę i przeciwności, Pan Piotr wyruszył z Katowic 7 kwietnia, aby po 12 dniach dotrzeć do Gdańska, pokonując trasę 515 km. Po drodze opowiadał o autyzmie. Okazało się, że wiele osób nie wie z czym wiąże się ta choroba.

Ian bierze udział w wielu terapiach: dogoterapii, neuroterapii, hipoterapii i terapii sensorycznej. Wszystko po to, by w przyszłości mógł być samodzielny. Pan Piotr szedł sam, bez wsparcia z zewnątrz. Miał przy sobie jedynie ulotki, które rozdawał mieszkańcom kolejnych miejscowości. Jego upór i determinacja nie pozostała niezauważona. W przyszłym roku, dzięki już osiągniętemu wsparciu, zostanie zapisany do nowego przedszkola.

Żeby pomóc Ianowi można przekazać mu 1% podatku.

Źródło: wyborcza.pl, onet.pl, tvn24.pl
 
Redakcja poleca: Zanim zaszczepisz przeciw odrze: ważna ankieta dla rodziców! [WIDEO]
Szczepionka przeciw odrze była oskarżana o to, że powoduje autyzm. Związek między szczepieniami a autyzmem nie został potwierdzony. Jednak przed szczepieniem przeciw odrze warto sprawdzić, czy dziecko rozwija się zdrowo. Jest specjalna ankieta, którą powinien wypełnić każdy rodzic.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy