Laleczka Lulla imituje bicie serca mamy i pomaga dzieciom zasnąć
fot. Lulla Doll

Ten sposób usypiania podbija serca mam na całym świecie

Lulla to lalka, która pomaga dzieciom zasnąć. Jest naprawdę wyjątkowa – imituje dźwięk bicia serca mamy, oddycha, a nawet pachnie jak mama!
Hanna Szczesiak
Laleczka Lulla imituje bicie serca mamy i pomaga dzieciom zasnąć
fot. Lulla Doll
Lulla to niewielka laleczka, która pomaga dzieciom w zasypianiu. Choć wygląda niepozornie, jest wyjątkowa – wydaje odgłosy bicia serca i oddechu mamy. Dzięki temu, maluszek może zasnąć w ramionach mamy nawet wtedy, gdy nie ma jej w pobliżu.Pomysłodawczynią Lulli jest Islandka Eyrún Eggertsdóttir.  "Badania wykazały, że gdy dzieci słyszą te dźwięki, zaczynają podążać za rytmem, który słyszą. Kiedy niemowlęta czują się bezpiecznie i spokojnie, nie mają problemów z zasypianiem i śpią dłużej. Według tych samych badań, bliskość i spanie z dzieckiem zmniejsza ryzyko bezdechu sennego" – wyjaśnia Eggertsdóttir.

Lulla nie tylko imituje odgłosy oddychania i bicia serca. Wykonana jest z materiału, który pochłania zapachy. Dzięki temu, dzieci mogą zasypiać czując zapach skóry rodzica.Lalka jest przeznaczona przede wszystkim dla niemowląt i małych dzieci, ale może pomóc zasypiać także starszakom. "Rozdaliśmy część lalek osobom starszym i pacjentom cierpiącym na Alzheimera. Kilka mam przyznało, że używają lalek także dla mężów, bo dzięki nim przestali chrapać!" – mówi Eggertsdóttir.

Lalki można kupić na stronie Indiegogo. Lulla nie jest jednak tania. Koszt lalki z wysyłką wynosi około 300 zł.

Chciałybyście sprawdzić, jak działa Lulla? My bardzo!

Zobacz także: Urodziłaś wcześniaka? "Ośmiorniczka" może mu pomóc!
Redakcja poleca: Sposób na usypianie dziecka – film
Jak radzą sobie mamy, gdy ich dziecko ma problemy z zasypianiem? Każda ma swój sprawdzony sposób. Poznaj 3 mamy i ich metody na usypianie dziecka. Sprawdź, która zadziała w przypadku twojego dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 3 na 7 głosy

Zobacz także

Popularne tematy