GRY
 
 

5 ćwiczeń tenisowych dla dziecka – film, jak je wykonać

Zastanawiasz się, czy twoje dziecko polubiłoby tenisowe treningi? A może już trenuje i chcesz, by doskonaliło swoje umiejętności w tej dyscyplinie sportu? Oto ćwiczenia polecane przez trenerkę tenisowej szkółki Legii. Dzięki nim dziecko polubi tenis i zdobędzie pierwsze szlify.

Zobacz inne z serii: letnie zabawy (15)

Prezentowane ćwiczenia nie zastąpią oczywiście profesjonalnych treningów, ale mogą zachęcić dziecko do tenisa. Poza tym dzięki nim możesz sprawdzić, czy twoje dziecko w ogóle ma ochotę na treningi. Zachęcaj dziecko do ćwiczeń, kto wie, może zrobi sportową karierę i wyrośnie na tenisowego mistrza?

Ćwiczenie tenisowe 1 

Poproś dziecko, by położyło piłkę tenisową na rakiecie i wykonało 10 okrążeń piłki wokół ramy rakiety w jedną stronę, a następnie 10 okrążeń w stronę przeciwną. Rakietę tenisową dziecko powinno trzymać jedną ręką.

Ćwiczenie tenisowe 2

Poproś dziecko, by trzymając piłkę na rakiecie, poruszało się i zatrzymywało zgodnie z twoimi poleceniami: mówisz „start" – dziecko idzie, mówisz „stop" – dziecko zatrzymuje się.  

Ćwiczenie tenisowe 3

Poproś dziecko, by stanęło szeroko na nogach przed tobą (odwrócone do ciebie plecami). Poturlaj piłkę między nogami dziecka. Zadaniem dziecka jest złapanie piłki, zanim dotrze ona do jakiegoś wyznaczonego przez ciebie celu (np. siatki, położonego przez ciebie patyka itp.).

Ćwiczenie tenisowe 4

Poproś swojego małego sportowca, by stanął przed tobą (odwrócony do ciebie plecami). Rzuć piłkę nad głową dziecka tak, by upadła przed nim. Zadaniem dziecka jest złapanie piłki po jednym koźle. 

Ćwiczenie tenisowe 5

Poproś dziecko, by wysoko podrzucało piłkę i łapało ją po koźle (lub – w trudniejszej wersji – w powietrzu). W trakcie oczekiwania na piłkę dziecko ma wykonać jak najwięcej klaśnięć w dłonie. 

Więcej informacji o profesjonalnych treningach znajdziesz na stronie Legia Tennis Schools
Doładuj
Przeładuj