Tenis ziemny - ćwiczenia dla dzieci [WIDEO]

Prezentujemy ćwiczenia tenisa ziemnego dla dzieci polecane przez trenerkę tenisowej szkółki Legii. Dzięki tym zabawom tenisowym dziecko polubi tenis ziemny i zdobędzie pierwsze szlify.

Zobacz inne z serii: letnie zabawy (15)

Prezentowane ćwiczenia tenisa ziemnego dla dzieci nie zastąpią oczywiście profesjonalnych treningów, ale mogą zachęcić dziecko do tenisa. Poza tym dzięki nim możesz sprawdzić, czy twoje dziecko w ogóle ma ochotę na treningi. Zachęcaj dziecko do ćwiczeń, kto wie, może zrobi sportową karierę i wyrośnie na tenisowego mistrza?

Zabawy tenisowe dla dzieci

Przedstawiamy kilka ćwiczeń tenisowych dla dzieci, które z pewnością sprawią maluchom wiele radości, ale także doskonale wpłyną na ich kondycję fizyczną

Ćwiczenie tenisowe 1 

Poproś dziecko, by położyło piłkę tenisową na rakiecie i wykonało 10 okrążeń piłki wokół ramy rakiety w jedną stronę, a następnie 10 okrążeń w stronę przeciwną. Rakietę tenisową dziecko powinno trzymać jedną ręką.

Ćwiczenie tenisowe 2

Poproś dziecko, by trzymając piłkę na rakiecie, poruszało się i zatrzymywało zgodnie z twoimi poleceniami: mówisz „start" – dziecko idzie, mówisz „stop" – dziecko zatrzymuje się.  

Ćwiczenie tenisowe 3

Poproś dziecko, by stanęło szeroko na nogach przed tobą (odwrócone do ciebie plecami). Poturlaj piłkę między nogami dziecka. Zadaniem dziecka jest złapanie piłki, zanim dotrze ona do jakiegoś wyznaczonego przez ciebie celu (np. siatki, położonego przez ciebie patyka itp.).

Ćwiczenie tenisowe 4

Poproś swojego małego sportowca, by stanął przed tobą (odwrócony do ciebie plecami). Rzuć piłkę nad głową dziecka tak, by upadła przed nim. Zadaniem dziecka jest złapanie piłki po jednym koźle. 

Ćwiczenie tenisowe 5

Poproś dziecko, by wysoko podrzucało piłkę i łapało ją po koźle (lub – w trudniejszej wersji – w powietrzu). W trakcie oczekiwania na piłkę dziecko ma wykonać jak najwięcej klaśnięć w dłonie. 

Więcej informacji o profesjonalnych treningach znajdziesz na stronie Legia Tennis Schools
Oceń artykuł

Ocena 6 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy