Czy twoje dziecko powinno trenować tenis? – zobacz film

Myślisz o tym, by zapisać swoje dziecko na zajęcia sportowe? Świetna decyzja, bo dzieci w dzisiejszych czasach mają zbyt mało ruchu. Tylko, jaką dyscyplinę wybrać? Zobacz film, jak trenują dzieci w tenisowej szkółce Legii. Kto wie, może właśnie ten rodzaj sportu spodoba się twojemu dziecku.

Zobacz inne z serii: letnie zabawy (15)


Myślisz, że twój kilkulatek jest jeszcze za mały, by trenować tenis? Błąd! Przygodę z tenisem może rozpocząć już trzylatek (zapisy tak małych dzieci prowadzi np. Legia Tennis Schools).

Trening jest dostosowany do małych dzieci

Dzieci grają na mniejszym korcie, z niższymi siatkami. Odpowiednio jest także dobrany sprzęt dla takich maluchów: kilkulatki mają mniejsze rakietki i piłki tenisowe, które odbijają się niżej i wolniej. Dzięki temu nauka tenisa jest dla dziecka przyjemna i zachęca je do podejmowania dalszych prób.

Trening tenisa to wszechstronny rozwój

Dzieci nie tylko trenują uderzenia, ale także wykonują szereg ćwiczeń, które przyczyniają się do ogólnego ich rozwoju. Poza tym dzięki regularnym treningom dziecko staje się bardziej zdyscyplinowane i łatwiej później radzi sobie z obowiązkami w szkole.

Zobacz też: 6 rodzajów zajęć sportowych – wybierz najlepsze dla swojego dziecka

Tenis to sport dla ruchliwych dzieci

Bo wymaga ogromnych pokładów energii. Za piłką trzeba się nabiegać, już po godzinie treningu dzieci są mokre! Pamiętaj też, żeby treningi traktować jaką fajny rodzaj ruchu, a nie początek zawodniczej kariery dziecka. Bo jak widać na naszym filmie dzieci niekoniecznie marzą, by zostać wielkimi tenisistami :)  

Liczy się ruch 

Jeśli chcesz zapisać dziecko na treningi tenisa, wykonaj z nim kilka ćwiczeń, dzięki którym zorientujesz się, czy dziecko w ogóle ma ochotę na taki rodzaj aktywności. Jak wykonać takie ćwiczenia, zobacz na specjalnie przygotowanym filmie: 5 ćwiczeń tenisowych dla dziecka
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy