modelka karmiła dziecko piersią na wybiegu
fot. instagram.com/si_swimsuit/

Modelka karmiła piersią córeczkę idąc w pokazie mody plażowej! (Komu to potrzebne? Wszystkim!)

Miała na sobie obłędny strój kąpielowy! I to powinien być najważniejszy news z tego pokazu. Ale nie jest. Kogo to obchodzi i czy na pewno powinno obchodzić wszystkich? A może to wiele hałasu o nic i zbędna ekscytacja?
Weronika Zagojska
modelka karmiła dziecko piersią na wybiegu
fot. instagram.com/si_swimsuit/

Pokaz mody redakcji magazynu "Sports Illustrated" podczas Miami Swim Week na Florydzie w Stanach Zjednoczonych stał się najgłośniejszym wydarzeniem sezonu. Tym razem nie za sprawą kolekcji plażowej, a... 5-miesięcznej dziewczynki.

Mała Aria pojawiła się na wybiegu w towarzystwie swojej mamy - Mary Martin, która w trakcie swojego przejścia w kostiumie kąpielowym spokojnie karmiła ją piersią. Niemowlę miało na uszach wygłuszające słuchawki i czuło się wyjątkowo bezpiecznie przytulone do piersi mamy.

Po co karmienie piersią pokazywać na wybiegu?

Po co karmić dziecko w świetle reflektorów? Przede wszystkim to nie był zwyczajny pokaz, bo wystąpiły w nim kobiety o różnych typach sylwetki, także te w rozmiarze XL.  Występowały też u boku otwierającej pokaz złotej medalistki paraolimpijskiej, 22-letniej Brenny Huckaby, która w 2010 roku przeszła amputację nogi po tym, jak zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy kości. Jest trzykrotną mistrzynią świata w snowboardzie i była gwiazdą jednego z numerów czasopisma "Sport Illustrated"

Po co taka różnorodność?
  • Po pierwsze - stroje kąpielowe noszą zwykłe kobiety, a nie tylko bardzo chude, smukłe i wysokie młode dziewczyny.
To także jeden z modnych trendów ostatnio w świecie mody, a moda to nie tylko ubrania! Jeśli ktoś interesuje się historią mody, wie, że wiele z rzeczy, które dziś codziennie nosimy, używamy, a nawet to co robimy, wcześniej zostało wymyślone lub pokazane przez projektantów. Kiedyś strój kąpielowy typu bikini był uznawany za mocno gorszący i nieodpowiedni dla przykładnych żon i matek. Nawet ci, którzy twierdzą, że moda ich nie interesuje, codziennie z niej korzystają.
  • Po drugie - stroje kąpielowe noszą też mamy, które karmią dzieci piersią. Kropka. Tylko tyle i aż tyle.
 
Redakcja poleca: Jak karmić dziecko piersią cz. 2
W tej części filmu poznasz wygodne pozycje przy karmieniu piersią.

"Przecież to taka zwyczajna, codzienna rzecz!"

Sama Mara Martin zupełnie nie rozumie rozgłosu, który wywołało jej karmienie piersią na wybiegu. Uważa, że nie zrobiła nic wielkiego i że to nie powinna być wielka sprawa i temat dla nagłówków w mediach. Obok niej kroczyły kobiety np. po mastektomii, matki, które zwyciężyły raka i to ich historie zasługują bardziej, by się o nich mówiło. Tak podsumowała pokaz na swoim Instagramie:
"Co za noc! Słowa nie oddadzą tego, jak wspaniale czułam się na wybiegu. Cieszę się, że mogę dzielić się ze światem i innymi kobietami takim przekazem. Jeśli ja mogę karmić swoje dziecko, to wy też! Nie mogę uwierzyć, że moja historia trafia na pierwsze strony gazet - przecież to taka zwyczajna, codzienna rzecz!"

Zobacz też: Problemy przy karmieniu piersią [PORADY POŁOŻNEJ]
 

I w tym jest zawarte sedno sprawy. Dlaczego oburza wszystkich karmienie piersią dziecka na wybiegu i słyszymy teksty typu "nie ma już żadnej świętości"? Czy to nie powinna być zupełnie normalna, naturalna rzecz, na którą nikt specjalnie nie zwraca uwagi? Półnagie i nagie (a często zachudzone) modelki na wybiegu są ok, ale już mama karmiąca piersią to kontrowersyjna sprawa? Ale czemu ja się dziwię, skoro nawet fakt, że Mara Martin nie ma rozmiaru S, niektórzy ludzie komentują negatywnie i z zaskoczeniem...

Warto również dodać, że Mara musiała pokonać tysiące innych chętnych kobiet, które chciały pójść w tym pokazie "Sports Illustrated" i zaprezentować strój kąpielowy. Mama z córeczką świetnie się bawiły, co widać na zdjęciach z przygotowań. Będą miały z córeczką niesamowite wspomnienia i pamiątkę na całe życie! Swoją drogą ten złoty mieniący się kostium kąpielowy wygląda rewelacyjnie. 

Kobiety często same narzekają, że media pokazują zbyt wiele problemów związanych z karmieniem piersią, a przecież dla wielu mam to piękne i nie zawsze aż tak trudne doświadczenie. Trzeba pokazywać te cudowne momenty i cienie macierzyństwa. I wspierać się nawzajem, drogie mamy.

Mam nadzieję, że kiedyś swobodne karmienie piersią najpierw stanie się modne, a później tak do tego widoku przywykniemy, że będzie dla nas naturalny, codzienny i zupełnie niekontrowersyjny. Tak jak to bywa z wszystkimi trendami.

A Wy co myślicie na ten temat?
Skusiłybyście się na karmienie dziecka i pójście w takim pokazie jako jedna z modelek?


Zobacz też: Źródło: instagram.com/si_swimsuit/, instagram.com/_maramartin_/, TVN24
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy