Ryszard Terlecki odniósł się do petycji rodziców w sprawie umożliwienia dzieciom wychodzenia na dwór w ferie
fot. AdobeStock/Instagram pisorgpl/kolaż mamotoja.pl

Terlecki o petycji w sprawie umożliwienia dzieciom wychodzenia na dwór: „Narzekanie, żeby narzekać”

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki odniósł się do apelu, jaki rodzice wraz z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę wystosowali do Premiera RP o zapewnienie dzieciom możliwości odpoczynku na świeżym powietrzu w czasie ferii szkolnych.
Milena Oszczepalińska
Ryszard Terlecki odniósł się do petycji rodziców w sprawie umożliwienia dzieciom wychodzenia na dwór w ferie
fot. AdobeStock/Instagram pisorgpl/kolaż mamotoja.pl
Wczoraj informowaliśmy was o tym, że Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zbiera podpisy pod petycją skierowaną do premiera Mateusza Morawieckiego odnośnie zniesienia zakazu przemieszczania się dzieci i młodzieży w godz. 8-16 bez opieki dorosłego, który ma obowiązywać również w ferie zimowe. Rodzice i psychologowie są mocno zaniepokojeni faktem, że uczniowie nie będą mogli spędzać aktywnie wypoczynku na świeżym powietrzu, gdy za oknem będzie jasno, a będą mogli wychodzić dopiero po 16, gdy jest już ciemno. Do apelu odniósł się wicemarszałek Sejmu i szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki. Jego słowa są dość zaskakujące!

Ryszard Terlecki o petycji w sprawie zniesienia ograniczenia przemieszczania się uczniów w czasie ferii

Wicemarszałek Sejmu wypowiedział się o petycji FDDS i rodziców skierowanej do Premiera RP w mocno nieprzychylny sposób. „Gdyby rząd ogłosił, że dzieci czy młodzież powinny przebywać w domu po godzinie 16, a do godziny 16 mogą wychodzić, to mielibyśmy taką samą akcję, takie same czy podobne petycje, które przekonywałyby opinię publiczną, że rząd się myli, bo przed południem dzieci powinny być w domach. To jest takie narzekanie na wszystko, żeby narzekać” – powiedział w wywiadzie udzielonym dla Polskiego Radia.

Wpływ izolacji na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży

Ryszard Terlecki nie zaprzeczył, że kondycja psychiczna uczniów może być gorsza na skutek trwających wiele miesięcy obostrzeń w związku z pandemią. Zaznaczył jednak, że „to jest bardzo poważny problem, dotyczący nie tylko tych ferii, ale także całego roku, który w jakimś sensie jest stracony” i dodał, że „trzeba się zastanawiać, co zrobić, żeby przezwyciężyć skutki tej niemal rocznej w różnym nasileniu izolacji”. Zapewnił również, że kwestia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży przebywających w izolacji podczas pandemii jest bardzo istotna. Na razie nic nie wskazuje jednak na to, że w trosce o nie zakaz samodzielnego przemieszczania się uczniów poniżej 16 roku życia w godzinach 8-16 w dni powszednie w ferie zostanie zniesiony.

Źródło: tvn24.pl

Zobacz także:
Redakcja poleca: Jak zrobić kotylion z papieru: łatwa instrukcja DIY
Kotylion to obowiązkowa ozdoba na Święto Niepodległości. Aby zrobić kotylion, potrzebujesz jedynie kawałka papieru, papierowej papilotki do ciastka i wydrukowanego na kartce orzełka, którego szablon znajdziesz na naszej stronie. Taki kotylion narodowy to proste zadanie. Dzięki naszej instrukcji szykowanie ozdób na 11 listopada stanie się niezłą frajdą. Podpowiadamy, jak zrobić prosty i efektowny kotylion z papieru.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy