Termofory ekologiczne z pestką wiśni
fot. Mat. prasowe

Termofory ekologiczne z pestką wiśni. W czym tkwi ich sekret?

Do niedawna większość z nas traktowała pestki wiśni jako niepotrzebny odpad. Na szczęście odkryto, iż posiadają niesamowitą właściwość magazynowania oraz utrzymywania ciepła, a do tego są w pełni bezpieczne dla zdrowia. Od tego momentu pestki stały się integralną częścią naszego życia, z powodzeniem zastępując tradycyjne, wypełnione gorącą wodą termofory.
Termofory ekologiczne z pestką wiśni
fot. Mat. prasowe
Nazywane inaczej suchymi termoforami, to poduszki wypełnione wysuszonymi pestkami wiśni pochodzącymi z polskich sadów. Są w pełni bezpieczne, ekologiczne, a także przyjazne środowisku.

W czym tkwi sekret termoforów z pestek wiśni?

Termofory z pestek wiśni łagodzą różne dolegliwości bólowe. Z powodzeniem mogą być stosowane przez mamy oraz ich dzieci. W porównaniu z tradycyjnymi termoforami wypełnionymi gorącą wodą są tak lekkie, że mogą być wykorzystywane jako kompres na brzuszek noworodka. W przeciwieństwie do tradycyjnych termoforów te wykonane z pestek mogą służyć jako okład rozgrzewający, a po schłodzeniu w lodówce – chłodzący.

Sytuacje, w których warto mieć przy sobie termofor wykonany z pestek wiśni

Ciepłe pestki wiśni pomogą zarówno podczas bolesnych skurczy menstruacyjnych, jak i kolki u dziecka. Przyniosą ulgę mierzącym się z bólem zwyrodnieniowym i kontuzjowanym. Pomogą w przypadku przewlekłego bólu gardła, a także przy zapaleniu piersi, do którego często dochodzi w okresie karmienia. Oddające ciepło nawet do 1,5 godziny, nie mogą się przegrzać, a co za tym idzie poparzyć delikatnej skóry.

W jaki sposób przygotować suchy termofor?

Każdy termofor z pestek wiśni składa się z dwóch zintegrowanych ze sobą części. Wykonanej z delikatnej bawełnianej tkaniny poduszeczki i wypełniających ją wysuszonych pestek wiśni.

Przed użyciem termofor należy go podgrzać. W tym celu najlepiej włożyć go na 10 minut do rozgrzanego wcześniej piekarnika lub na minutę do mikrofalówki. Zimą wystarczy położyć na 30 minut na włączonym grzejniku.

Warianty, w których dostępne są ekologiczne termofory z pestek wiśni

Oferowane przez niewielką, rodzinną firmę Galeria K&K termofory z pestek wiśni, dostępne są w trzech rozmiarach: 150, 300, oraz 500 g, dzięki czemu mogą z nich korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli.

Wykonane z wysokiej klasy ekologicznej bawełny są niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, a także nie uczulają. W celu odświeżenia materiałową poduszeczkę wystarczy przeprać mokrą ściereczką, a następnie pozostawić do wyschnięcia. Galeria K&K zadbała o ergonomiczny kształt swoich produktów, dzięki czemu idealnie przylegają do ciała. Jako jedyni na rynku oferują termofory wykonane z flaneli, która posiada bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, a za sprawą skośnego splotu, długo zachowują swój wygląd.Produkowane przez niewielką manufakturę wyróżniają się starannym wykonaniem i dbałością o szczegóły. Przygotowane do wielorazowego użytku, pomagają dbać o środowisko naturalne. Galeria K&K dzięki swojemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy stworzyła produkt, z którego chcą korzystać miliony naszych rodaków.

Przejdź do sklepu z termoforami!

Zobacz też:
Redakcja poleca: Dzieciaki potrzebują przyrody – mówi Włodek Dembowski „Paprodziad"
Dlaczego dzieci powinny dotykać ziemi, drzew i zwierząt, opowiada lider zespołów „Łąki Łan" i „Dziady Kazimierskie" oraz wielki miłośnik przyrody.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy