przekłuła uszy wnuczce
fot. Adobe Stock

Zamiast opiekować się wnuczką, PRZEKŁUŁA jej uszy! Mama: „Kazałam jej wyjść i nie wracać”

Mama dziewczynki przeżyła szok, gdy po powrocie do domu zobaczyła kolczyki w uszach kilkumiesięcznej córki. Ponieważ babcia przekłuła wnuczce uszy wbrew woli mamy, kobieta podjęła drastyczną decyzję i zabroniła teściowej kontaktowania się z wnuczką.
Magdalena Drab
przekłuła uszy wnuczce
fot. Adobe Stock
Temat kolczyków u niemowlaka pojawił się w rodzinie świeżo upieczonej mamy zaraz po porodzie. Teściowa oraz pozostali krewni męża naciskali, by przekłuć uszy dziecku, bo taka jest ich rodzinna tradycja. „W ich kulturze dziewczęta mają przekłuwane uszy 'prawie po urodzeniu'” − relacjonuje tę szokującą historię portal dailystar.co.uk.

Przekłuła wnuczce uszy wbrew woli mamy

Mama dziewczynki jasno powiedziała, że nie podoba jej się pomysł przekłucia uszu małemu dziecku. Wyjaśniła rodzinie, że woli poczekać, aż jej córka będzie wystarczająco duża, aby sama zdecydować. Kobieta napisała na Reddicie: „Mówiłam o tym swojej teściowej za każdym razem, gdy na mnie naciskała (niemal od samego porodu, gdy przychodziła odwiedzić mnie w szpitalu). Mój mąż się ze mną zgadzał”.

Mama była pewna, że sprawa została rozwiązana, więc zostawiła swoje dziecko z teściową, gdy musiała załatwić kilka spraw na mieście. „Kiedy wróciłam… moja córka miała przekłute uszy. Teściowa powiedziała, że zrobiła to moja szwagierka. Wcześniej przekłuwała uszy wszystkim dzieciom w rodzinie, to była tradycja.”

Kobieta nie ukrywała złości: „Byłam wkurzona! Wzięłam swoje dzieci i powiedziałam jej, żeby wyszła. Mój mąż był równie wkurzony, kłócili się na zewnątrz, zanim teściowa odeszła.” Po tym incydencie mama ostatecznie zakazała swojej teściowej widywania się z jej dzieckiem sam na sam. Cała rodzina jest z tego powodu na nią wściekła, ale na szczęście kobieta ma wsparcie w mężu.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy