Co sądzisz o teściowych? [SONDA ULICZNA]

Zapytaliśmy przechodniów, o to jaki jest ich stosunek do teściowych. Jest ku temu dobra okazja, bo właśnie w przyszły poniedziałek, 5 marca obchodzimy Dzień Teściowej. Z tej okazji życzymy wszystkim paniom dużo zdrowia i uśmiechu.

Zobacz inne z serii: Sonda MamoToJA (28)

O tym, jakimi są osobami i jak potrafią uprzykrzyć życie młodym małżonkom krążą legendy i niezliczona liczba dowcipów. A jak jest naprawdę? Zapytani przez mamotoja.pl przechodnie bardzo ciepło wyrażają się o mamach swoich partnerów.

Przepis na dobrą teściową

"Mam już dwie synowe i myślę, że jestem dobrą teściową" – śmieje się starsza pani. Zdradza swój sposób na dobre relacje z żonami synów: nie za często robić obiadki, na które młode małżeństwo musi przyjeżdżać, chodzić z synowymi na kawę i pomagać wtedy, kiedy się tego od niej oczekuje.
"Relacja z teściowymi dlatego jest taka trudna, bo jest się z nimi tak blisko, jak z własną rodziną, a nie ma się doświadczenia i uczuć, które pozwalają wytrzymać, jak z własną rodziną. Ale teściowe potrafią być bardzo super i bardzo pomocne" – analizuje młoda mama.

Bez pomocy teściowych ani rusz 

"Bez teściowych świat by zaginął. Zawsze mnie oburzają wszelkie dowcipy o teściowych – niesmaczne i prymitywne. To im często rodzina zawdzięcza właściwe funkcjonowanie. To one przejmują na siebie ciężar opieki nad maluchami" - mówi starsza pani.  Wtóruje jej mężczyzna: "Bardzo pożyteczna instytucja. Mam teściową, która wspomaga nas i jestem pełen podziwu dla niej i wdzięczny za to. Myślę, że ona też ma urozmaicenie, bo ma świetne wnuki i to jest obopólnie bardzo pożyteczne dla obu stron" – ocenia.

"Teściowa zawsze pomaga i chce jak najlepiej" – mówi młody tata na spacerze z córeczką. Dodaje, że jego żona wypowiada się bardzo pozytywnie o jego mamie. "Mam cudowną synową, właściwie to jest moja córka. Mam nadzieję, że też jestem dobrą teściową" – zwierza się z kolei babcia na spacerze z wnuczką. "Teściowe powinny pracować nad tym, aby bardziej zająć się swoim życiem, a nie wtrącać się w życie młodej rodziny" – radzi starsza pani. "Pewnie każdy ma tak, jak na to zasługuje" – podsumowuje mężczyzna.

Młody mąż zwierza się, że bardzo lubi teściową. "Wydała na świat moją żonę, bardzo często prowadzimy miłe, konstruktywne rozmowy, jest bardzo ciepła i otwarta. Bardzo ją lubię" – opisuje. I składa mamie swojej żony życzenia z okazji Dnia Teściowej.

Zgadzacie się z opiniami przechodniów? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy