babcia nie chce nazywać wnuczki po imieniu
fot. Adobe Stock

„Teściowej nie zwraca się do mojej córki po imieniu, bo twierdzi, że jest ono DZIWACZNIE”

Imię dziecka ma przede wszystkim podobać się rodzicom, nie dziadkom, ciotkom czy dalszym krewnym. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy bliska osoba odmawia używania imienia dziecka, bo jest ono według niej zbyt wymyślne i trudne do wymówienia?
babcia nie chce nazywać wnuczki po imieniu
fot. Adobe Stock
Niedługo minie rok, odkąd pewna młoda mama walczy ze swoją teściową. Teściowa kategorycznie odmawia nazywania swojej wnuczki jej imieniem – zwraca się do dziewczynki bezosobowo. Załamana mama dziecka nie wie, jak przekonać teściową do zaakceptowania imienia. Swoją historię, którą publikujemy poniżej w całości, zamieściła na jednym z forów internetowych dla mam.

Teściowa nie chce używać imienia wnuczki

"Mam cztery córki, najmłodsza w przyszłym miesiącu skończy rok. Od kiedy się urodziła, jej babcia, a moja teściowa, nazywa ją po prostu „dzieckiem” albo „wnuczką” i odmawia używania jej imienia!

Teściowa twierdzi, że wybraliśmy z mężem dziwaczne imię, którego nie sposób wymówić. Po narodzinach chyba nawet kilka razy próbowała mówić do wnuczki po imieniu, ale uznała, że imię jest dziwne i nie będzie o używać, skoro nie da się go wymówić. Najgorsze jest to, że przekonała innych członków rodziny, by też przestali używać tego imienia, chociaż oni nie mieli z nim żadnego problemu. Mój mąż próbuje z nią rozmawiać, ale zwykle kończy się wielką awanturą.

Wiem, że jej imię jest bardzo niezwykle, ale według mnie i mojego męża jest przepiękne – nazwaliśmy ją Aerith. Nie wiem, czy naprawdę powinnam dać spokój, zamiast prosić ją, żeby zaczęła mówić do wnuczki po imieniu?" – zastanawia się młoda mama.

Jak poskromić teściową?

Pod historią o imieniu malutkiej Aerith rozgorzała dyskusja dotycząca tego, jak skłonić teściową do zmiany zdania. Większość mam zgodnie stwierdziła, że skoro babcia dziewczynki jest tak zasadnicza, należy jasno wyznaczyć granice.

Gdy teściowa będzie zwracała się do wnuczki per wnuczka czy dziecko – nie reagować. Gdy z okazji pierwszy urodzin sprezentuje małej kartkę bez jej imienia – kartkę należy zwrócić.

Jeśli to nie podziała, warto rozważyć całkowite odcięcie się od babci. Choć będzie to bolesne, być możne wtedy kobieta zrozumie, że łatwiej nauczyć się wymawiać imię wnuczki, niż stale się kłócić…

Źródło: Kidspot.com.au

Zobacz także:
Redakcja poleca: 5 rad jak wybrać imię dla dziecka
Czas ucieka, brzuch rośnie, a ty wciąż nie wiesz, jakie imię wybrać dla dziecka? Sprawdź, o czym należy pamiętać, wybierając imię dla dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy